Най-награждаваният футболен клуб в Испания

В момента испанското футболно първенство е признато за едно от най-интересните благодарение на присъствието в испанските клубове на най-видните звезди от световния мащаб. Няколко от най-силните клубове в света играят в топ испанската футболна дивизия, но в исторически план само един е признат за най-титулувания футболен отбор в Испания.

Според ФИФА известният мадридски отбор "Реал" е признат за най-добрия футболен клуб на 20 век. Този отбор е най-титулуваният в Европа. Затова е съвсем логично да признаем „кремообразните“за най-добрия отбор в Испания.

Изображение
Изображение

За повече от век съществуване Реал Мадрид спечели много трофеи както на вътрешната арена, така и на европейските терени. В топ испанската дивизия (Ла Лига) Реал Мадрид спечели повече от тридесет победи (32). Това е най-добрият резултат сред испанските отбори. За сравнение: Барселона спечели шампионата само 23 пъти.

Реал Мадрид е деветнадесет носители на Купата на Испания, а Галактикос спечели още девет пъти Суперкупата на страната си.

Сред всички европейски футболни клубове никой не е печелил трофея на Шампионската купа (Лига) повече от този испански отбор. Реал Мадрид спечели престижния турнир десет пъти. Основният преследвач на Мадрид по този показател е италианският „Милан“със седем победи в посоченото състезание.

Реал Мадрид спечели два пъти във втората по важност европейска купа - Купата на УЕФА. Същият брой победи се записват за „сметаните“в Суперкупата на УЕФА и Интерконтиненталната купа. Веднъж (през 2014 г.) Реал Мадрид спечели клубната световна купа.

Към началото на 2016 г. Реал Мадрид има 77 престижни победи на вътрешната арена и европейските турнири. Мадрид спечели толкова впечатляващ брой титли за 113 години. Феновете на най-титулувания отбор на Испания се надяват, че броят на трофеите на Реал Мадрид ще продължи да се увеличава и в бъдеще.