Световно първенство по хокей на лед 2019: преглед на мача Русия - Италия

След три победи в откриващите мачове на световното първенство по хокей през 2019 г., руският национален отбор в четвъртия кръг от предварителния етап на групата в Братислава се противопостави на националния отбор на Италия. Преди началото на срещата руснаците бяха смятани за безусловни фаворити, тъй като нивото на хокей в Русия и Италия се различава значително.

Преди мача с руския национален отбор по хокей на лед някои италиански играчи признаха, че поражението с 1: 5 би било приемливо за техния национален отбор. Разбира се, италианските спортисти отидоха на мястото като известни аутсайдери, но хокеят е непредсказуем спорт, така че нашите противници все още не се отказаха от надеждата да попълнят своите точки.

Руснаците започнаха активно мача. Още след 31 секунди Никита Зайцев уцели с хвърляне вратата на италианците. След като спечели хвърляне в чужда зона, Никита Гусев изтегли отличен пас към защитника на Торонто, след което резултатът беше открит на таблото.

Вторият гол в мача отново бе отбелязан от руския отбранителен отбор. Този път Динар Хафизулин на 9-ата минута след подаванията на Гусев и Кучеров удари италианската врата. След две допуснати шайби италианският национален отбор имаше свой момент, но шайбата след хвърлянето на Майк Роуз удари гредата на Андрей Василевски.

През втората половина на първия период публиката видя още два гола, изпълнени от руснаците. Този път отборът на Washington Capitals отбеляза гол. Първо Евгений Кузнецов откри резултата за своите голове в турнира след подаване на Александър Барабанов от вратата в 14-ата минута, а Александър Овечкин вкара три минути преди края на периода. Крайният резултат след първите двадесет минути е 4: 0 в полза на руския национален отбор.

През втория период обвиненията на Иля Воробьов продължиха да побеждават италианския национален отбор. Отне по-малко от тридесет секунди във втория игрови сегмент, за да стане резултатът 5: 0. Евгений Кузнецов избяга един на един с вратаря и точно изпрати снаряд между щитовете на вратаря. На 7-ата минута централният нападател на "Вашингтон" изпълни ролята на асистент, като направи трансфер към капитана на националния ни отбор. Иля Ковалчук умело се възползва от подаването на Кузнецов, удряйки за шести път вратата на италианския национален отбор.

Руският национален отбор вкара следващия гол в мнозинството. Евгений Дадонов се отличи с трансфера на Никита Кучеров. Това беше петият гол в турнира за нападателя на Флорида Пантерс. Според този показател Дадонов е включен в списъка на най-добрите снайперисти в цялото първенство.

Руският национален отбор все още играе в неравностойни композиции на този турнир. Мнозинството е реализирано, в малцинството домашният отбор не пропуска. Освен това италианците бяха хвърлени от руснаците в игра с четири човека. Михаил Григоренко вкара в малцинството в 17-ата минута на периода.

Сирена за почивката обяви края на втория период с общ резултат 8: 0 в полза на руския национален отбор.

Основната интрига на последния сегмент на мача беше дали руският национален отбор ще може да вкара десет гола, а италианците поне един. Руснаците се справиха със задачата си. В петата минута на периода Никита Кучеров вкара деветия гол в играта с дълго хвърляне, а минута по-късно Евгений Дадонов направи личен дубъл в мача и доведе резултата до неприличен. Италианците бяха близо до задачата си, но в момента, когато руският вратар не можа да помогне на отбора си, националният отбор беше спасен от гредата.

Крайният резултат от мача Русия - Италия 10: 0. Тази победа беше най-голямата за руския национален отбор от представянето на руския отбор на световното първенство по хокей на лед.