Германия - Португалия: поредното поражение на Мондиала в Бразилия

Бразилският град Ел Салвадор получи честта да бъде домакин на следващия мач от Мондиала. На стадион Фонта Нова Германия игра срещу Португалия пред 51 000 зрители. Тези национални отбори представляват група G на световното първенство.

Германия - Португалия

Играта започна по сценарий на германския национален отбор. Германците имаха повече владение на топката, опитаха се да атакуват опасно. Поразително беше, че наситената средата на терена на португалците се проваляше отново и отново. Германците имаха много място за атака, което доведе до бърз гол. Още на 11-ата минута бе отсъдена дузпа за нарушаване на правилата на Марио Гьотце. Томас Мюлер се приближи до топката и изпрати първата топка в португалската врата в 12-ата минута.

След първия гол националният отбор на Кристиано Роналдо не добави към играта. Германците продължиха да имат тотално предимство, докато португалците имаха само далечната стачка на Нани през първото полувреме. След поредната атака на германците бе отреден корнер, след което Хумелс изпрати с глава втората топка във вратата на Португалия. 2 - 0 и изглежда играта е приключила.

Но това не са всички проблеми, сполетели португалците. Водещият защитник Пепе получи червен картон, а в уплътненото време Мюлер, издавайки дубъл, направи резултата неприличен. 3 - 0 и отборите отиват на почивка.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Португалецът имаше друг основен защитник, Коентрао, контузен, а Мюлер, продължавайки да тероризира Португалия, отбеляза първия хеттрик в световното първенство за 78 минути.

Кристиано Роналдо не беше запомнен с нищо в мача, с изключение на свободен удар, когато резултатът беше 0 - 4, не в полза на отбора му. Играта на Германия изуми и показа силата на „немската машина“, а португалецът остави неразбираемо впечатление. Може би те не са толкова готови за първенството, или просто е много трудно да се играе на фона на убийствените германци. Във всеки случай, по-нататъшните мачове в шампионата ще хвърлят светлина върху този въпрос. Междувременно си струва да заявим още едно поражение на Мондиала - 4 - 0 Германия печели Португалия.