Как Алжир игра на Световното първенство по футбол

Попадането в груповата фаза на шампионата в Бразилия вече се превърна в достоен резултат за алжирските футболисти. Ето защо основната задача на този африкански отбор на турнира беше да покаже футбол с прилично качество.

Как игра Алжир на Световното първенство по футбол 2014

На Мондиала в Бразилия националният отбор на Алжир попадна в група N. Съперниците на африканците бяха два европейски отбора - Русия и Белгия, както и отборът на Южна Корея.

Алжирците изиграха първия си мач в груповата фаза с отбора на Белгия. Първото полувреме на мача завърши с минимално предимство на алжирците (1 - 0). Африканските футболисти обаче не успяха да запазят предимството. Те загубиха от белгийците с 1 - 2.

Във втория мач от груповата фаза Алжир показа най-доброто си представяне в турнира. Още през първото полувреме три гола без отговор удариха вратите на южнокорейските играчи. През втората половина на срещата африканците вкараха още един гол, допуснали само два. Резултатът от срещата беше ефективната победа на Алжир с 4 - 2.

За да продължат от групата до плейофите на Мондиал 2014, играчите на Алжир трябваше да не загубят от руския национален отбор. Африканците са постигнали този резултат. Резултат 1-1 изведе Алжир от второто място в група H до плейофите.

На 1/8-финалите играчите на Алжир трябваше да играят с бъдещите шампиони на шампионата - отбора на Германия. 90 минути от срещата преминаха с предимството на германците, но публиката не видя целите. Само в продълженията Германия успя да прокара алжирския национален отбор (2 - 1).

Навлизането в плейофната фаза на алжирските футболисти беше истински триумф. Отборът беше сред 16-те най-силни в турнира. Играчите на Алжир бяха вторият африкански отбор на Мондиал 2014, който стигна дотук (Нигерия беше друг африканец в плейофите). Много зрители на световното първенство ще запомнят отдадеността на алжирските футболисти и желанието им да победят.