Най-зрелищните мачове от Световната купа на ФИФА

Съдържание:

Зрелищните футболни мачове могат да бъдат наречени както упорити сблъсъци с изобилие от голове, така и игри, в които са спечелени големи победи. От 64 мача на завършеното световно първенство по футбол в Бразилия могат да се разграничат няколко специални срещи.

Най-зрелищните мачове от Световната купа на ФИФА 2014

Бразилия - Германия (1 - 7)

Най-опустошителната победа на Мондиал 2014 може да се счита за успех на германския национален отбор в полуфиналния мач срещу отбора домакин на Мондиала Бразилия. Германците нанесоха съкрушително поражение на южноамериканците с резултат 7 - 1. Прави впечатление, че първата половина на срещата завърши с резултат 5 - 0. Освен това трябва да се отбележи, че германският отбор успя да отбележи пет пъти за 18 минути (от 11-ата до 29-ата минута на първото полувреме). Това поражение беше най-голямото за бразилския национален отбор в историята му.

Испания - Холандия (1 - 5)

Един от първите мачове в турнира между топ съперници също завърши с поразителен резултат. Холандия нанесе зашеметяващо поражение на испанците с 5 - 1. Първото полувреме завърши с равенство на голове, докато през второто полувреме холандците смазаха защитата на съперника, отбелязвайки четири гола без отговор.

Австралия - Холандия (2 - 3)

Поредната игра на етапа на груповата фаза между Холандия и Австралия завърши с голям резултат. Зрителите успяха да видят пет вкарани гола. По време на срещата и двата отбора имаха предимство в резултата. Първоначално играчите на Холандия поведоха, но през второто полувреме хората на ван Гаал трябваше да си върнат. За чест на последните, те не само направиха това, но и успяха да спечелят силна воля 3 - 2.

Нигерия - Аржентина (2 - 3)

Мачът между Нигерия и Аржентина също представи пет вкарани гола. Събитията в мача започнаха да се развиват много бързо. Първоначално нигерийците отстъпиха на 3-ата минута, но вече на 4-та си спечелиха. В уплътненото време на първото полувреме Меси отново изведе южноамериканците напред със свободен удар. Началото на втората половина на срещата бе белязано от гол на Нигерия, но почти веднага (в 50-ата минута) Аржентина отново поведе. Крайният резултат е победа с 3 - 2 за аржентинците.

Гана - Германия (2 - 2)

Една от най-ярките срещи, завършили наравно, беше играта между ганайците и германците. Германските футболисти успяха само да излязат напред през второто полувреме, но след това отстъпиха два пъти. Следващата сензация на шампионата беше назряваща. Но германските играчи не се съгласиха с това. Те успяха да изравнят резултата, който определи крайния резултат от мача между Гана и Германия (2 - 2).