Полуфинали на УЕФА Лига Европа 2015-2016

Съдържание:

Вторият по важност футболен турнир сред европейските клубове е към своя край. През сезон 2015-2016 бяха определени участниците в полуфиналите на УЕФА Лига Европа.

Участници в полуфиналите на Лига Европа

Както в шампионата на УЕФА Лига Европа, два испански клуба наведнъж стигнаха до полуфиналната фаза. Един от представителите на испанската Ла Лига е Виляреал, клуб, който твърди, че е в зоната на Шампионската лига след резултатите от испанското първенство 2015-2016 г. Испанците ще бъдат придружавани от Севела, настоящ носител на трофея.

Футболните фенове станаха свидетели на изключителния мач от четвъртфинала на Лига Европа 2015–2016 между Лвърпул и Борусия Дортмунд. На известния Анфийлд британците показаха футболния си характер, изпълнявайки спортен подвиг. "Червените" победиха "Борусия" с 4: 3, за да стигнат до полуфиналите на Европейската лига.

Друг участник на полуфинала е Шахтьор Донецк. Този опитен украински отбор вече спечели почетния европейски трофей преди няколко години. През сезон 2015-2016 Шахтьор отново ще се състезава за достигане до финала на Лига Европа.

График на полуфиналите на Лига Европа

Футболното равенство раздели двата испански отбора на различни полуфинални двойки, оставяйки надежда на феновете на Ла Лига да видят чисто испански финал. За това обаче „Севиля“и „Виляреал“трябва да преодолеят доста сериозни съперници на полуфиналите. Конфронтациите за достигане до решаващия мач за Купата на Уефа са както следва:

Първите полуфинални мачове от Лига Европа 2015-2016 ще се проведат в четвъртък, 28 април. Времето за началото на конфронтациите е 22:05 мск. Украинците и играчите на Виляреал ще започнат с домакински мачове.

Срещите за връщане на съперници са насрочени за четвъртък, 5 май.

Сред полуфиналистите се откроява Ливърпул, вторият най-титулуван отбор в Англия. Юнашкият подвиг на настоящите подопечни на Юрген Клоп в мача срещу Дортмунд оставя сериозни шансове за победа на британците в турнира, което ще позволи на Ливърпул да играе в Шампионската лига през следващия сезон. Спортът обаче е непредсказуем, не е възможно с абсолютна сигурност да се счита „Ливърпул“за триумфатор на турнира.