Кой ще играе на полуфиналите на Шампионската лига на УЕФА

Съдържание:

На 30 април и 1 май 2019 г. ще се проведат полуфинални мачове в главния клубен футболен турнир на Европа, Шампионската лига. На такъв висок етап има само един отбор от Испания и Холандия и два клуба от Англия.

Кой ще играе на полуфиналите на Шампионската лига на УЕФА 2019

В средата на март 2019 г. се проведе тегленето на двете полуфинални двойки от Шампионската лига на УЕФА 2019 г. Бяха определени датите на първия и втория мач, след което двата най-добри отбора ще играят на финала в новия Атлетико Мадридски стадион в Испания.

Първият полуфинал в Шампионската лига - 2019

На 30 април ще се състои мачът от първия полуфинал в Шампионската лига-2019, в който те ще се срещнат Преди началото на турнира малко футболни специалисти са могли да си представят такава полуфинална двойка. Тези отбори не бяха класирани сред основните фаворити на състезанието, а Аякс Амстердам направи истинска сензация, като преодоля не само груповата фаза, но и два кръга от плейофите.

Холандските футболисти успяха да се класират от групата заедно с германския Байерн, гръцкия Аек и португалската Бенфика. Нещо повече, в рамките на груповата фаза "Аякс" два пъти игра на равенство с един от фаворитите на целия турнир - мюнхенския клуб. В 1/8-финалите Аякс сензационно след домакинско поражение от Реал Мадрид успя да победи испанците на техния терен в реванша с резултат 4: 1. На четвъртфиналите холандският клуб нокаутира друг фаворит на турнира - Юритус от Торино, побеждавайки италианците в решителния мач на родния си стадион с 2: 1.

Английският "Тотнъм" стигна до етапа на плейофите от групата на "смъртта", оставяйки италианския "Интер" зад турнира и губейки първата линия само от "Барселона". В първия кръг на плейофите британците победиха Борусия Дортмунд с общ резултат 4: 0 (съответно 3: 0 и 1: 0 у дома и на гости). На четвъртфиналите лондончани нокаутираха друг английски клуб, който се смяташе за един от фаворитите на целия турнир - Манчестър Сити. В Лондон домакините спечелиха с 1: 0, а в Манчестър загубиха с 3: 4 в драматичен мач. По отношение на броя на головете, отбелязани в чужд терен, шпорите успяха да се класират за полуфиналите.

Втори полуфинал в Шампионската лига - 2019

във втория полуфинален мач от Шампионската лига - 2019. Барселона през последните години винаги е била един от основните претенденти за титлата на най-добрия клуб в Стария свят. През 2019 г. каталунците лесно преминаха груповата фаза. В първия кръг на плейофите те победиха френския Лион. Първата среща във Франция завърши с резултат 0: 0, докато в Испания футболистите на Барселона не оставиха шансове на опонентите си, като спечелиха с 5: 1. На четвъртфиналите синият гранат разби съпротивата на Манчестър Юнайтед с общ резултат 4: 0 (1: 0 и 3: 0).

Съперниците на Барселона на полуфинала, играчите на Ливърпул успяха да преодолеят героично груповата фаза, оставяйки силния отбор от Италия, Наполи, зад решаващите мачове. В 1/8-финалите Ливърпул се справи с Байерн Мюнхен. В първата среща в Германия бе записано равенство без цели, а в Англия Ливърпул взе своето, побеждавайки Мюнхен с 3: 1. На четвъртфиналите британците преодоляха съпротивата на португалския Порто с общ резултат 6: 1. У дома Ливърпул е отбелязал два гола без отговор, докато в Португалия е ударил вратата на противника четири пъти, като е допуснал само веднъж.

Победителите в полуфиналните двойки ще бъдат обявени на 17 април, когато приключва англо-испанската конфронтация.