Кои отбори стигнаха до Световната купа по футбол

Остава много малко време преди началото на Световното първенство по футбол през 2018 г. в Русия. И накрая, всички 32 отбора са определени и уверено са преминали селекцията в своите региони.

Кои отбори стигнаха до Световното първенство по футбол 2018

Отборите, класирали се за Световното първенство по футбол, сега ще очакват тегленето, което ще се проведе в Русия на 1 декември.

Списъкът на участниците за Световното първенство по футбол 2018:

Европа: Русия, Франция, Германия, Швеция, Португалия, Швейцария, Сърбия, Полша, Англия, Испания, Белгия, Исландия, Хърватия, Дания.

Като цяло квалификационните мачове в тази зона бяха спокойни. И все пак не се получи без изненади. Най-голямото разочарование засяга националните отбори на Италия и Холандия. И двата отбора загубиха мястото си от шведите: холандците загубиха от тях в групата, а италианците в плейофите. Дори руските фенове бяха разстроени, защото такива играчи като Буфон, Киелини, Бонучи, Промес и други нямаше да участват в турнира. Е, основната изненада със знака „+“беше излизането от групата от първото място на исландския отбор. Те имаха доста силна и равномерна група, но отборът си осигури директен билет за себе си.

Изображение
Изображение

Южна Америка: Бразилия, Уругвай, Аржентина, Колумбия, Перу.

Бразилците показаха много уверена игра в тази зона. Те претърпяха само едно поражение и заслужено заеха първото място. Но аржентинският национален отбор стигна до световното първенство в последния кръг. Те не играха много добре през целия турнир, а Лионел Меси рядко приличаше на себе си. Но в последния момент аржентинците се събраха и спечелиха билета. В този регион основното разочарование беше националният отбор на Чили, който не можа да стигне до турнира. Перуанският национален отбор не е участвал в такива мачове от много дълго време и е последният, който получи билет за Русия.

Азия: Иран, Южна Корея, Япония, Саудитска Арабия, Австралия.

Нямаше изненади сред азиатските участници. Всички национални отбори, участвали в световното първенство, редовно участват в тези турнири. Националният отбор на Узбекистан не може по никакъв начин да стигне до техния брой. Тя винаги започва добре селекцията, но по някакъв начин завършва.

Африка: Тунис, Мароко, Нигерия, Сенегал, Египет.

Сред участниците в турнира от Африка нямаше място за националните отбори на Камерун, Кот Дивоар, Алжир и Гана - отбори, които са сред най-силните на техния континент.

Северна Америка: Мексико, Коста Рика, Панама.

И тук не мина без сензации. За първи път от много години насам американците не стигнаха до Мондиал 2018. Отборът на САЩ показа впечатляващо представяне, но неочаквано загуби от главния аутсайдер Тринидад и Тобаго в последния кръг.

Заслужава да се отбележи фактът, че почти половината от участниците в Купата на конфедерациите през 2017 г. няма да дойдат в Русия за световното първенство: Камерун, Нова Зеландия и Чили.

Това е пълният списък на отборите, които ще дойдат в Русия следващото лято, за да участват в Световното първенство по футбол 2018.