Световната купа на ФИФА 2014: общо 14-ия мач

14-ият игрови ден представи на зрителите следващите четири мача на Световната купа на ФИФА. Последните мачове в групи E и F изиграха отборите на Аржентина, Нигерия, Босна и Херцеговина, Иран, Еквадор, Франция, Хондурас и Швейцария.

Най-зрелищната игра за деня беше срещата между националните отбори на Аржентина и Нигерия. Южноамериканците вече са си осигурили пътя в плейофите, така че играчите на този отбор не е трябвало да се притесняват за крайния резултат, както и отборът на Нигерия, който имаше добри шансове да продължи да се бие на Мондиала. През първото полувреме публиката видя три гола, първите две вече бяха отбелязани до четвъртата минута - южноамериканците и африканците си размениха голове. В уплътненото време на първото полувреме Меси изведе Аржентина напред със свободен удар с 2 - 1. След почивката публиката отново видя размяната на голове в самото начало на полувремето. Първо вкараха африканците, а след това аржентинците отново поведоха. Крайният резултат от срещата е 3 - 2 в полза на Аржентина. Меси вкара два пъти. Сега южноамериканците ще играят в 1/8 с Швейцария, а нигерийците ще се изправят срещу френския отбор.

Във втория мач от група F националният отбор на Босна лесно победи иранския отбор. Крайният резултат от срещата е 3 - 1 в полза на европейците. Тази победа обаче не даде право на играчите на Босна да се класират от групата. Европейците, заедно с играчите на Иран, се прибират.

В група Е френският национален отбор се изправи срещу Еквадор. Европейците вече са решили проблема за достигане до следващия етап на турнира, така че на терена в Рио де Жанейро публиката видя много френски играчи измежду резервите. Срещата не даде на публиката никакви голове, тя завърши с резултат 0 - 0. Този резултат извежда Франция в плейофите и изпраща еквадорския отбор у дома.

Швейцарският национален отбор във финалния си мач в група Е победи Хондурас със сух резултат 3 - 0. Нападателят на Швейцария Джердан Шакири блесна в мача. Той направи хеттрик. Първият гол се оказа особено красив, когато Шакири прати топката в далечната деветка на вратата на Хондурас с удар извън наказателното поле. В останалата част от мача доминираха европейците. Шакири вкара още два гола. Победата на европейците донесе швейцарския национален отбор от второ място в група Е на Аржентина в 1/8-финалите на Мондиала.