Как завършиха последните мачове от груповата фаза на Мондиала в Бразилия

В последните мачове от груповата фаза на Мондиала в Бразилия се срещнаха отбори от групи G и H. На полетата на стадионите в Бразилия играха отбори от Германия, САЩ, Португалия, Гана, Алжир, Русия, Южна Корея и Белгия.. За някои отбори беше решена съдбата да стигнат до плейофната фаза, докато други трябваше да се състезават за продължаване на участието в Световната купа.

Първите мачове за деня бяха срещите на съперници в група G. Германците играха с американците, а португалският национален отбор се противопостави на Гана.

Германският отбор победи националния отбор на САЩ с минимално предимство 1 - 0. Голът бе отбелязан от Мюлер. Тази топка беше вече четвъртата за германския нападател в турнира. Германия имаше леко предимство в срещата, но също така можем да кажем, че отборът на САЩ може добре да се възстанови, но това така и не се случи. Победата на Германия извежда националния отбор на Лео от първото място в групата до фаза на плейофите, а американците се задоволяват с втората линия и също очакват следващия мач.

Португалският отбор победи националния отбор на Гана с резултат 2 - 1. Първият и последен гол в турнира вкара европейският капитан Кристиано Роналдо. И двата отбора можеха да си проправят път към следващия етап на турнира, но за това германците трябваше да победят масово своите съперници, но това не се случи. Португалският отбор се сравнява по точки със САЩ, но отстъпва на последните по отношение на головата разлика и допуснатите голове. Затова европейците са тези, които си правят компания с африканците в тази група и се прибират у дома.

В група H Белгия победи Южна Корея с 1 - 0. Решаващият гол бе отбелязан през второто полувреме. Класата на европейския отбор повлия на този квартет от национални отбори. Белгийците спечелиха третата си победа и се класираха от първото място до плейофната фаза, където отборът на САЩ ще стане съперник на европейците.

Основният мач за руските фенове беше играта Алжир - Русия. Подопечните на Капело се нуждаеха само от победа и то с добра голова разлика. Руснаците водеха с 1 - 0 след първото полувреме, но не успяха да запазят преднината. От стандарта руските футболисти все пак отстъпиха. Резултатът от срещата 1 - 1 бележи заслуженото напускане на руснаците от първенството и изпрати алжирския отбор на 1/8-финалите на Мондиала, където африканският отбор ще бъде отборът на Германия.