Как руският национален отбор играеше с Алжир на Мондиала в Бразилия

За много фенове на руския футбол решаващият мач на Мондиала в Бразилия беше играта между отбора на Русия и Алжир. Срещата се проведе в град Куритиба на 26 юни. Националният отбор на Капело се нуждаеше от победа, за да продължи в плейофите.

Porajenie_Rossii_

Играта между Русия и Алжир започна с добри новини за руските фенове. Още в 6-ата минута, след прекрасното подаване на Комбаров от левия фланг, Кокорин прати топката в деветката на африканските врати с глава. Голът се оказа много красив.

След попадението руснаците се опитаха повече да овладеят топката, но това не доведе до опасни моменти. Второто полувреме от първото полувреме вече премина с леко предимство на африканците. Играчите на Алжир, главно, се опитаха да избият опасност пред вратите на руснаците след фиксираните фигури. Прави впечатление, че руснаците губят конски топки отново и отново. Африканците два пъти опасно удариха главите си в противниковата врата. За първи път Акинфеев получи топката, при втория опит африканският играч пропусна целта. Всичко това бяха опасни призиви за руснаците.

Атакуващата игра на руския отбор през първото полувреме не се получи. Няма абсолютно нищо за запомняне освен целта. Към края на първата половина на срещата и двата отбора се суетиха много, беше ясно, че в някои моменти на играчите липсваха умения. Ето защо зрителите видяха много малко опасни атаки.

Първото полувреме на срещата завърши с минимално предимство на руснаците с 1 - 0, което нямаше как да не зарадва феновете с леко скучна игра.

Второто полувреме започна с атаките на руснаците. Самедов имаше прекрасен шанс, но халфът на руския национален отбор не можа да победи вратаря. По това време руските фенове не искаха да вярват, че тази атака ще бъде последната опасна заплаха за целта на алжирците.

Африканските играчи през втората половина на срещата се опитаха да създадат опасност пред вратите на руснаците с конски фуражи в наказателното поле. В крайна сметка това даде резултат. След следващия стандарт сервисът влезе в наказателното поле на руснаците. Акинфеев не стигна до топката на изхода, а Ислам Слимани се превърна в зъл гений за Русия. Африканците изравниха резултата. Равенството 1 - 1 вече беше в полза на африканците и този резултат можеше да върне руснаците у дома. Голът беше записан в 60-ата минута на мача.

Руснаците все още имаха половин час, за да вкарат победния гол, който може да доведе руския отбор до плейофната фаза на турнира. Руснаците обаче не създадоха нито една изключително опасна атака. Можем само да си припомним удара на Кержаков, но африканският вратар парира топката без затруднения.

Алжир защити последните 30 минути на мача с целия отбор, изграждайки няколко линии на защита. Руските играчи отново и отново не можеха да си проправят път дори до наказателното поле на алжирците. Имаше много малко удари към вратата. Всичко това предопредели крайния резултат от срещата.

Последният сигнал на главния съдия на мача записа резултата 1 - 1. Този резултат беше още един провал за руския отбор на големите турнири, тъй като сега руският национален отбор се прибира у дома.

За съжаление за пореден път трябва да констатираме провала на руските футболисти да покажат добро ниво на игра на големи европейски и световни турнири. Много футболни експерти единодушно ще заявят, че Русия отново не е отговорила на очакванията, въпреки че неутралните фенове могат да възразят, тъй като играта на руснаците беше точно на тяхното ниво. Отборът на Капело вече постигна успех, след като влезе в самото първенство. В момента за руснаците това е върхът на възможностите.