Коя е Виктория Комова

Комова Виктория Александровна, на седемнайсет години, е доста успешна руска гимнастичка и има статут на Заслужил майстор на спорта на Русия. Виктория спечели сребърен медал на олимпийските игри в Лондон. Това крехко изглеждащо момиче успя да получи огромен брой заглавия.

Виктория Комова е родена на 30 януари 1995 г. в гимнастическо семейство. Майката на Виктория (Вера Колесникова) е заслужил майстор на спорта по художествена гимнастика, баща й (Александър Комов) е майстор на спорта по художествена гимнастика. Именно майка ми започна да дава първите уроци на петгодишната Вика. Когато момичето беше на седем години, Вера Колесникова я доведе до успешен треньорски дует Олга Булгакова и Генадий Елфимов.

През 2008 г. на международните състезания в Сен Хосе, Вик стана трети в многобоя, губейки първите две места от Саманта Шапиро и Ребека Брос. Но на Купата на Михаил Воронин този млад спортист нямаше равен в упражненията на пода, многобоя и скока. На световното първенство между юношите, проведено в Япония, Виктория успя да спечели наведнъж пет медала: три златни (успоредки, многобой, дървен материал), един сребърен за скок и бронзов за упражнения на пода.

През 2009 г. във Финландия се проведе Европейският младежки олимпийски фестивал. Този път Вика остана без медал само в упражненията на пода, където зае шесто място. Но тя вкара три златни наведнъж за многобоя, отборно първенство и неравномерни пръти, сребро за упражнения върху трупите и бронз за свода.

Още през 2010 г. Виктория премина, според възрастта си, в руското първенство и беше в статута на фаворит сред жените. В първото упражнение Вика Комова взе сребро, но на гредата и неравните пръти нямаше равна. Като цяло успехите на тази млада гимнастичка могат да бъдат изброени дълго време и тя заслужаваше всичко това със собствения си труд и голямото си желание да стане лидер.

Виктория показа добър резултат на Олимпийските игри в Лондон и разчиташе на златен медал в многобоя. Тя обаче беше разочарована от собственото си представяне в трезора. Според резултатите от изпълнения на апарати (свод, упражнения на пода, греда и успоредки) Комова получи резултата от 61, 973 точки от съдиите, губейки само от американката Габриел Дъглас. На финала Вика губи равновесие два пъти и заема последното - осмо място. Младата гимнастичка, която не успя да спечели злато, призна, че не е напълно уверена в продължаването на кариерата си.