Как да получите ранг в тениса

Съдържание:

За да се получи категория в тениса, е необходимо да се изпълнят редица стандарти, съгласно Единната руска спортна класификация. Въпреки това, като се започне от титлата кандидат за майстор на спорта, е достатъчно да се заемат определени редове в рейтинга на Руската федерация по тенис, както и в рейтингите на WTA или ATP, участващи в международни състезания.

Инструкции

Етап 1

Можете да получите третата младежка категория още на 11 години. За целта трябва да спечелите 2 победи над спортисти без квалификации или 1 над тенисист от втората младежка категория през годината. Ще трябва да участвате в поне 10 сингъл срещи.

Стъпка 2

Втората категория за юноши може да ви бъде присъдена на 12-годишна възраст, но при условие, че сте спечелили мача 2 пъти с тенисистите от втора категория или 1 - над тенисиста от първа категория, като сте участвали в 12 мача през годината.

Стъпка 3

Можете да получите първата младежка категория още на 13-годишна възраст, след като сте победили 2 тенисисти от първата категория, или след като спечелите мач с тенисист от третата категория за възрастни, като сте се представили в поне 12 мача.

Стъпка 4

Класовете за тенис за старши се присвояват по същата схема, с тази разлика, че за втория и третия клас ще ви е необходимо вашето участие в 15 мача, а за първия - в 20 мача. Освен това, за да получите първата категория за възрастни, можете да победите 2 състезатели от първа категория или над кандидат за майстор на спорта.

Стъпка 5

Ако искате да получите титлата кандидат за майстор на спорта, трябва да заемете 5-10 места на единично в руското първенство или международни състезания и 2-4 на двойки.

Стъпка 6

За да получите титлата майстор на спорта в тениса, ще трябва да заемете 1-4 места на единично или 1-во на двойки на руското първенство или международни турнири. Има обаче още една възможност да се сдобиете с тази титла - да станете един от топ 10 на тенисистите според рейтинга на Руската федерация по тенис в края на годината.

Стъпка 7

За титлата „Майстор на спорта от международен клас“е необходимо да се достигне до ¼ финала на Олимпийските игри, открити първенства на САЩ, Австралия, Франция, Великобритания. 1-2 места в зоналните мачове на Купата на федерацията (жени) или Купа Дейвис (мъже), при 2 победи, също могат да ви помогнат да получите тази висока титла.