Как се представиха руски спортисти на Световната купа в индивидуалната надпревара

Съдържание:

6 момичета от националния отбор на Руската федерация излязоха на старта, за да щурмуват 15-километрова дистанция и 4 огневи линии. Finca Kaisa Makarainen, словачката Nastya Kuzmina бяха считани за фаворитки на индивидуалната надпревара в Словения. Доротея Вирер обаче поведе в състезанието. Как завърши състезанието за нашите състезатели в Поклюка?

Биатлонистите се катерят

Старт на индивидуално състезание

Доротея Вирер завърши първия етап по-добре от опонентите си. След нея в списъка на преследващите бяха включени Катарина Иннерхофер, Персон Лин, Сюзън Дънкли. Други съперници вървяха добре след тях навреме.

Руската състезателка Уляна Каишева стреля на стрелбището без пропуски, но на 25 секунди изоставаше навреме от Доротея.

При легнало положение водачът се смени. Първата позиция зае атлет от Германия Дениз Херман. Тя победи Wierer с 4,9 секунди.

Дистанционни биатлонисти

Борба за лидерство

Следващите събития от индивидуалната надпревара бяха запомнени с постоянната смяна на лидера. Състезанието бе ръководено от Франциска Прейс. По-късно обаче тя беше заобиколена от американеца Дънкли. След това, в хода на състезанието, всичко се повтори отново. Германката отново поведе. Тя измина три стрелбища без пропуск. Този резултат й позволи да изпревари биатлониста от САЩ.

Патроните за пушка на финландската състезателка Кайса Мекярайнен са пропуснали цели на първото стрелбище. Тя не успя да затвори 4 цели при стрелба. Подобна откровено слаба работа драстично намали възможността да се борим за медали на подиума.

Руската биатлонистка Катя Юрлова зарадва феновете си в склонна стрелба. Тя удари всички цели и завърши 6-а в състезанието, 18 секунди назад в ски от номер едно.

Ирина Старих се справи със стрелбата и зае междинното 4-то място. Тя изоставаше с 23 секунди от лидера на състезанието Моника Хюниш.

Първият биатлонист, завършил индивидуалната надпревара в Поклюка, беше Wierer. Точността на стрелбата й беше неточна. Тя пропусна два пъти и веднага след финала отиде да се наслади в стаята.

Ira Starykh разстрои феновете с обидна грешка в края на състезанието. Той не й позволи да разчита на спечелването на медал.

Биатлонист на стрелбището

Край на състезанието

Състезанието в Словения се оказа доста драматично. Украинската състезателка Юлия Джима удари всичките 20 цели и победи полката Моника Хойниш с 3,3 секунди.

Представителите на Източна Европа се изкачиха на подиума. Джулия Джима спечели първото място. Украинката се показа не само като първокласен стрелец, но и като бърза скиорка. Сребърният медал отиде при Хойниш, бронзовият - при чешката Маркета Давидова.

Победата заобиколи руснаците. Те завършиха извън 10-та позиция. Starykh зае 12-то място, Валя Васнецова се класира 13-та. Кайшева, Василиева, Юрлова-Перт дори не бяха включени в топ 20.

Загубата на нашите състезатели се оказа доста досадна за феновете им. Въпреки голямото желание на руснаците да наложат битка на опонентите си, те не успяха да получат заветните медали. Можем само да се надяваме, че в следващото състезание късметът ще бъде на страната на нашите биатлонисти.