Как се представиха руски биатлонисти в индивидуалната надпревара при мъжете в Поклюка

Съдържание:

На 6 декември милиони руснаци наблюдаваха индивидуалната надпревара при мъжете на Световната купа в Поклюка, Словения. Как се представиха състезателите от руския отбор по биатлон? Кой от атлетите, участвали в състезанието, успя да запази самообладание, да предизвика не само противниците, но и да устои на мъглата над Поклюка, пистата, прекъсната от ските?

Дистанционни биатлонисти

Индивидуалното състезание за 20 километра трябваше да започне на 5 декември. Не се състоя поради гъстата мъгла в Поклюка. Началото беше отложено за следващия ден.

Биатлонисти на финала

Общо класиране за мъже

Много биатлонисти предсказаха прогнозата за времето. Помислиха, че след старта на състезанието ще вали сняг, затова решиха да бягат във 2-ра група. Мартин Фуркад започна като най-екстремният участник. Той се състезава не само с други биатлонисти, но и със ски писта, която покрива Поклюка с мъгла. Времето му не беше високо. Фуркад фокусира цялото си внимание върху стрелбата. След като удари всички цели на 3 огневи линии, той имаше голям шанс да спечели. На последния етап от състезанието той е 2-ри, губейки от немския биатлонист Шем. Последният пропусна при стрелба, като по този начин елиминира възможността да спечели злато.

Дистанционен биатлонист

Задочно германецът Йоханес Кюн заяви победата в индивидуалната надпревара при мъжете. Мартин Фуркад се справи със задачата. Той не пропусна на огневата линия, изпревари 16 секунди пред Кюн. Обаче все още не можеше да става дума за победа, защото забавянето между тях намаляваше. 1000 метра преди финалната линия, той бе наполовина. Беше ясно, че Мартин Фуркад контролира. Той премина финалната линия, изпреварвайки германеца Йоханес Кюн с 4 секунди. С победата си французинът доказа, че с право се смята за изключителен, изключителен спортист. Йоханес Кюн зае 2-ра позиция. Бронзовият медал спечели биатлонист от Австрия Симон Едер. Германецът не допусна грешки на стрелбището, но показа не най-бързото време. Състезанието при мъжете бе завършено от украинеца Сергей Семенов (6-то място), представителят на Норвегия Vetle Christiansen (11-то място). В топ 5 на лидерите влизат словенският спортист Якоб Фак, германецът Симон Шемп.

Биатлонисти на състезание от разстояние

Как биатлонистите от Русия се доказаха в надпреварата?

Руските биатлонисти се показаха изключително неубедителни. Нашите състезатели или стреляха добре на стрелбището, но показаха лошо време от разстояние, или обратно. Ако се обобщи скоростта на Александър Логинов и Дмитрий Малишко, би било възможно да се спечели медал. Дмитрий зае 12-то място, а Александър със скоростта на Fourcade и 3 пропуска се озова на 29-а позиция. Елисеев Матвей се показа добре. Той направи 2 грешки при стрелба и бе изтласкан на 31-ва позиция. Този резултат му позволи да заеме 20-то място.

Норвежецът Йоханес Бое се показа най-бързо от разстояние. Той преодоля състезанието като светкавица и с 3 дузпи завърши 7-ми. Мартин Фуркад загуби 1 минута 11 секунди на скорост. Французинът зае само 13-то място във времето. Същият резултат показа руският биатлонист Логинов.

Алексей Слепов показа 20-то време на дистанция, но допусна 6 пропуска на стрелбището. Той зае място само в 7-мата десетка. Латипов напълно се провали в индивидуалната надпревара. Той закъсня за старта, стреля лошо, бавно измина разстоянието. Едуард зае едва 99-то място.

Младите биатлонисти от Руската федерация все още не са готови да покорят подиума. Опитните спортисти Логинов и Малишко трябва първо да подобрят стрелбата си. Стрелбата без провал ще помогне на биатлонистите да се класират за медали.