Руският национален отбор по биатлон зае четвърто място в смесената щафета в Поклюка

Съдържание:

На 2 декември 2018 г. руските спортисти бяха близо до победата в смесената щафета на Световната купа по биатлон в Поклюка. Въпреки относително доброто представяне, те не успяха да влязат в челната тройка. Какво причини такъв неубедителен резултат на нашия отбор? Може би е било необходимо да се разменят спортистите на етапите на състезанието?

биатлонисти на склонна стрелба

Ирина Старых, Екатерина Юрлова - Перхт, Дмитрий Малишко, Александър Логинов се кандидатираха за руския национален отбор. По традиция всички национални отбори имаха силни спортисти. Преди старта беше възможно да се предскаже кой ще бъде фаворит. Те бяха италианци Витоци, Вирер, Хофер, Уиндиш, представители на Франция Бескон, Бреза, Мартин Фуркад, Дестийо.

биатлонистите се изкачват нагоре

Първи етап

След старта Лиза Витоци и Бесконе поведоха. Старих стартира състезанието слабо, но се реабилитира на втората обиколка. Тя намали разликата от първото число от 13 на 7 секунди.

Финландия беше водеща в първия сегмент на състезанието. След нея в таблицата с резултати от смесената щафета се намират Франция и Италия. Ирина Старых едва стигна до финала и предаде щафетата на Юрлова-Перхт. Екатерина влезе в състезанието пета, на 16,5 секунди зад лидера.

Втора фаза

Финландия излезе напред. Това беше улеснено от компетентната работа на финландката Кайса Макаряйнен. Тя водеше сцената през цялото време. Най-близо до нея беше италианката със загуба от 29 секунди. Французойката загуби от финландския биатлонист 39. Екатерина Юрлова се представи откровено зле. Тя загуби 1,10 секунди от лидера. Катя премина финалната линия на шеста позиция.

предаване на щафетата на член на екипа му

Трети етап

От руския национален отбор по биатлон Дмитрий Малишко отиде на пистата. Той успя да намали разликата с финландските лидери до 6 секунди. Мартин Фуркад направи отлична стрелба на завоя и поведе в състезанието. Той изпревари Фин Сеппала, който прекъсна цялата игра за отбора си с неуспешен удар.

Четвърти етап

Франция зае първото място във времето в таблицата на смесените щафети. Последваха го Швейцария, Италия, Финландия. Логинов взе щафетата от Малишко пети. Мартин Фуркад, Дестийо, Финело, Хиндесало се бориха за медали. Французинът спечели това съперничество. Той изпревари швейцареца Finello с 35 секунди в самото начало на представянето си.

Швейцарският национален отбор зае второто място в таблицата на смесените щафети. Италианците са на третата линия. Представителите на Руската федерация успяха да се изкачат само до четвъртата позиция, с 1,17 секунди зад лидерите.

съперничество на биатлонисти от разстояние

Резултатите от смесената щафета в словенската Поклюка не могат да се нарекат успешни за руския отбор по биатлон. Нашите момчета обаче успяха да надминат много силни отбори от други европейски отбори. Трябва да вярваме, че нашите биатлонисти ще намерят сили, мотивация и ще могат да се състезават за медалите от Световната купа.