Как игра Гана на Световното първенство по футбол

На Мондиал 2010 в Южна Африка националният отбор на Гана постигна изключителен резултат. Африканските футболисти успяха да стигнат до четвъртфиналите на турнира, където загубиха само в дузпите от Уругвай. През 2014 г. феновете на Гана очакваха подобен положителен резултат.

Как игра Гана на Световното първенство по футбол през 2014 г

Играчите на националния отбор на Гана на Мондиала в Бразилия получиха трудна група. Те играха в G квартет, който някои футболни експерти приравниха на смъртните групи. Съперници на африканските футболисти бяха отбори от Германия, САЩ и Португалия.

Националният отбор на Гана изигра първия мач в турнира срещу САЩ. Африканските футболисти допуснаха гол още в първата минута на срещата. Само през второто полувреме играчите на Гана си върнаха победата. Мачът обаче не завърши наравно. В последните минути на мача, след ъглов удар, американските футболисти вкараха второто попадение. Крайният резултат от началната среща беше разочароващ за Гана (1 - 2).

Във втория мач от турнира футболистите на Гана показаха много добър и качествен футбол, въпреки че бяха противопоставени от германския национален отбор. Играта завърши с бойно равенство 2 - 2. Нещо повече, ганските футболисти първо загубиха и след това спечелиха. Въпреки това не беше възможно да се запази предимството на гандерите - германците изравниха резултата.

След два мача в турнира националният отбор на Гана имаше само минимални шансове да достигне до плейофната фаза. Африканците трябваше да победят португалския национален отбор по голям начин. Националният отбор на Гана обаче не постигна желания резултат. Африканските футболисти загубиха мача с резултат 1 - 2, което определи напускането на ганайците от турнира след края на груповата фаза.

Представянето на националния отбор на Гана се оценява като изключително жалко. Африканските футболисти имаха минимална цел да се класират от групата до плейофната фаза, но тя не беше постигната.