Как се представи френският национален отбор на Световното първенство по футбол през г

Отборът на Франция на футболното първенство през 2014 г. в Бразилия имаше звезден състав на изпълнители. Въпреки че французите не се смятаха за основни фаворити на шампионата, можеше да се очаква да имат сериозни успехи в световното първенство по футбол.

Как се представи френският национален отбор на Световното първенство по футбол през 2014 г

Франция бе изтеглена с жребий, за да се състезава с отборите на Швейцария, Еквадор и Хондурас в мачовете от груповата фаза на Световното първенство в Бразилия. Това беше квартет Е, който беше смятан за един от най-слабите в турнира. Французите преминаха през груповата фаза без особени затруднения.

В първия мач от шампионата френският отбор победи с 4: 0 играчи на Хондурас, а във втората среща европейците вкараха още повече. Французите победиха швейцарския отбор с резултат 5 - 2. Само последната игра в груповата фаза стана откровено слаба за Франция. В мача с Еквадор главният съдия на срещата записа тъжно равенство 0 - 0. Това обаче не попречи на французите да спечелят седем точки и от първото място в група Е да стигнат до 1/8 финалите на света футболно първенство.

Първите претенденти на етапа на плейофа за французите бяха нигерийците. Африканските футболисти дълго се съпротивляваха, но все пак загубиха. Още през второто полувреме европейците вкараха два гола без отговор срещу националния отбор на Нигерия.

На четвъртфиналите страховита Германия очакваше френския отбор. Тази игра беше последната за световните шампиони от 1998 г. Германците вкараха ранен гол, който беше победен в играта. Крайният резултат от срещата 1 - 0 в полза на Германия изпрати французите да си съберат багажа. Заслужава да се отбележи, че отборът на Дешан загуби от бъдещите световни шампиони през 2014 г.

Като се има предвид цялостното представяне на Франция, можем да кажем, че достигането до четвъртфиналите за Дешан и неговия отбор е успех. Не забравяйте обаче, че Френската футболна федерация винаги си поставя максимални цели за своя национален отбор. Освен това самите френски футболисти не могат да бъдат доволни от изпадането на четвъртфиналния етап. Въпреки че главният треньор на французите (Дидие Дешан) беше внимателен в изявленията си, самите футболисти видяха желание да се борят за основния футболен трофей до самия край на шампионата.