Как се представи руският национален отбор по хокей на лед на световното първенство през г

Световното първенство по хокей на лед през 2012 г. се проведе от 4 до 20 май. Игрите се проведоха в две съседни държави: Финландия и Швеция, по-точно в техните столици - Хелзинки и Стокхолм.

Как се представи руският национален отбор по хокей на лед на световното първенство през 2012 г

16-те национални отбора бяха разделени на две групи: Rappu N, които играха мачовете от предварителния етап на леда на Hartwall Arena в Хелзинки, и Група S (която включваше руския национален отбор), които играха предварителния етап на Globe Arena в Стокхолм. Според резултатите от мачовете до плейофите достигнаха следните отбори: от група Н - националните отбори на Канада, САЩ. Финландия и Словакия, от група S - отбори от Русия, Швеция, Чехия и Норвегия. Руският национален отбор единствен спечели всичките 7 мача от предварителния етап.

Тогава нашият отбор последователно изиграва мачове с националния отбор на Норвегия на четвъртфиналите, побеждавайки с резултат 5: 2, и с националния отбор на Финландия на полуфиналите, побеждавайки с резултат 6: 2. В последната финална среща тя трябваше да играе със словашкия национален отбор, който победи канадците на четвъртфиналите (4: 3), а на полуфинала - чехите (3: 1).

Мачът за златните медали се проведе на 20 май на леда на Hartwall Arena. Стадионът беше изпълнен докрай. Руският национален отбор беше смятан за недвусмислен фаворит, но словаците никога не биваше да бъдат подценявани. Самият факт, че стигнаха до финала, побеждавайки страховити съперници като канадците и чехите, каза много.

И словаците веднага доказаха, че са много решителни. Още във втората минута на първия период те откриха сметка! Капитанът на националния им отбор З. Харо изненада вратаря ни с мощно хвърляне от синята линия. Подобно начало можеше да обезсърчи всеки, но за чест на нашите играчи, те не се объркаха, поеха инициативата и започнаха да създават опасни моменти пред портата на словашкия отбор. На 10-ата минута Дацюк отправи точен далечен пас към Овечкин, той нахлу в зоната и направи пас отляво към Семин, който хвърли шайбата във вратата на вратаря Лако. Втората част на периода се проведе в атаки с две остриета, отборите заминаха за почивка със същия резултат 1: 1.

В 6-ата минута на втория период нашите хокеисти вкараха второто попадение, вкара Пережогин. И на 14-ата минута резултатът стана 3: 1, когато Терещенко и Широков умело реализираха излизане два към един. Само след две минути шайбата отново влетя във вратата на Лако след хвърляне на Семин, който излезе един на един със словашкия вратар.

Нашите хокеисти „хванаха смелостта“и въпреки че словаците упорито се съпротивляваха, контраатакувайки, резултатът от мача вече беше ясен. През третия период руският национален отбор вкара още два гола за словаците, като допусна един в отговор, когато играе в малцинството. Крайният резултат е 6: 2 в наша полза. Това беше много красива и заслужена победа! Всички спортни коментатори единодушно отбелязаха високото ниво на нашия отбор, което не остави никакъв шанс на противника.