Уругвай срещу Коста Рика: първата сензация на Бразилия от Мондиала

Мачовете в една от най-трудните групи на Световното първенство по футбол в Бразилия започнаха във Форталеза на стадион Кастелан на 14 юни. В квартет D действащите шампиони на Южна Америка, уругвайците, се срещнаха с националния отбор на Коста Рика.

urugvai_costa-rica

Първото полувреме на мача не се различаваше в много точкови ситуации. Неутралните фенове имаха пълното право да признаят, че това е една от най-скучните половинки в турнира. Въпреки това, един гол на стадиона, който побира около 64 000 зрители, все пак се случи. Един от най-добрите нападатели в света, уругвайският нападател Единсон Кавани откри резултата от дузпа. Уругвай поведе с 1 - 0. Изглежда, че след почивката южноамериканците ще изстискат съперника. Но в действителност всичко се оказа по различен начин.

През второто полувреме Коста Рика излезе сякаш различен отбор. Започнаха да се получават интересни атаки от представители на Централна Америка, а уругвайците не показаха нищо отпред. Голът на Кембъл в 54-ата минута беше съвсем естествен. Играч на Коста Рика изстреля вратаря Муслера извън наказателното поле.

Три минути по-късно Дуарте извежда Коста Рика напред с 2 - 1. Това събитие вече беше шок за уругвайския отбор. Последният успя да пропусне два пъти за три минути.

Трябва да се признае, че уругвайският национален отбор, след като допусна два гола, не можа да създаде нищо на вратата на съперника. Напротив, 84 минути бяха фатални за южноамериканците. Резервният Уреня вкарва третия гол след брилянтно проникващо подаване в наказателното поле на Уругвай. 3 - 1 в полза на Коста Рика.

Финалният сигнал на съдията от мача записа основната сензация от първите три игрални дни на Световното първенство. Костариканците успяха да победят уругвайския национален отбор с 3 - 1.