Как игра американският отбор на Световното първенство по футбол през г

В последните световни футболни първенства националният отбор на САЩ винаги участва. Нивото на футбол в Щатите нараства всяка година. Това обяснява по-голямото разпространение на този спорт в страната, както и някои от успехите на американските футболисти на световната сцена. На Мондиал 2014 в Бразилия отборът на САЩ изглеждаше много достоен.

Как игра американският отбор на Световното първенство по футбол през 2014 г

Американците бяха в тежка група на Световното първенство по футбол в Бразилия. Съперници на националния отбор на САЩ в груповата фаза на турнира бяха германците, португалците и ганайците.

Първият мач в турнира за американците бе белязан с победа с 2: 1 над националния отбор на Гана. Нещо повече, в тази игра американците вкараха най-бързия гол в цялото първенство (нито минута не е минала от началото на срещата). Африканските футболисти успяха да си върнат, но американците все пак грабнаха победата в последните минути и спечелиха важни три точки.

Във втория мач националният отбор на САЩ се противопостави на Португалия. Играта завърши с равенство (2 - 2). В този мач американците трябваше да спечелят, но европейците грабнаха равенство в последните минути.

Във финалния мач от груповата фаза отборът на САЩ се срещна с играчите от Германия. Някои вярваха, че мачът ще бъде безинтересен, тъй като в случай на равенство и двата отбора си осигуриха излизане от групата. Не се получи равенство. Германският национален отбор спечели с минимален резултат (1 - 0). Четири точки обаче бяха достатъчни за американеца да стигне до плейофите от второ място в групата. Те изпревариха Португалия по разликата между отбелязани и пропуснати голове.

На 1/8-финалите отборът на САЩ се срещна с отбора на Белгия. 90 минути мача завършиха с равенство без голове. Само в продълженията бе определен победителят, който стана европейски футболисти (2 - 1). Американците изглеждаха много достойни в този мач, въпреки че имаше определено предимство на европейските играчи.

Крайният резултат на отбора на САЩ се счита за много достоен. Отборът успя да премине от трудната група към плейофната фаза на световното първенство, където загуби само в продължения.