Как се представи Бразилия на Световното първенство по футбол през г

Бразилският национален отбор завърши представянето си на домакинското първенство по футбол през 2014 г. в предпоследния ден на мача. Домакините на шампионата се задоволиха само с мач за бронзовите медали на шампионата.

Как се представи Бразилия на Световното първенство по футбол през 2014 г

Стартът на турнира премина добре за бразилците. Домакините на шампионата не бяха от най-силната група. Бразилците играха в квартет А. Техни съперници в груповата фаза бяха националните отбори на Хърватия, Мексико и Камерун.

В началния мач на шампионата бразилците победиха хърватите с резултат 3 - 1. Неотстъпчивите мексиканци се превърнаха в следващите противници на петкратните световни шампиони. Мачът между Бразилия и Мексико завърши без равенство без голове. Трябва да се признае, че в тази игра вратарят на централноамериканските Очоа направи истински футболни чудеса. Във финалната среща в груповата фаза домакините се изправиха срещу камерунците. Бразилия спечели убедителна победа с резултат 4 - 1. Този резултат доведе мъжете на Сколари до плейофите от първо място в група А.

В 1/8 финалната среща Бразилия игра срещу прекрасния отбор на Чили. Редовното време на мача завърши с резултат 1 - 1. В продължението зрителите не видяха голове. Заслужава да се отбележи, че в последната минута на продълженията гредата спаси бразилците от елиминиране от турнира. Само в 11-метровата поредица Бразилия стигна до следващия етап на турнира, където домакините трябваше да играят с Колумбия.

Четвъртфиналният мач с колумбийците се превърна в един от най-мръсните и тежки в турнира. Крайният резултат от срещата 2 - 1 в полза на Бразилия остави въпроси за организацията на играта на един от основните претенденти за титлата световни шампиони. На полуфиналите Бразилия трябваше да играе с Германия.

Всички бразилци никога няма да забравят мача за достигане до финала на Мондиала. Това беше истински кошмар за южноамериканците. Домакините на шампионата претърпяха най-опустошителното поражение в историята си (1 - 7). Очевидно спортната съдба е изплатила повече от дълга си за гредата в 1/8-финалите. Това поражение разби всичките надежди на Бразилия за домакинско първенство.

Домакините на Мондиала можеха да се задоволят само с мач за третото място. Въпреки това и в тази игра бразилците претърпяха съкрушително поражение с резултат 0 - 3 от националния отбор на Холандия.

Окончателното място на бразилците в световното първенство не може да задоволи нито южноамериканските фенове, нито самите играчи. Четвъртата позиция се смята от мнозина за провала на бразилския национален отбор на домакинското първенство по футбол през 2014 г.