Основните сензации на старта на Мондиал в Бразилия

Съдържание:

Първият кръг в осем групи на Мондиала завърши в 16 мача. Зрителите можеха да видят всички 32 национални отбора в действие. Не без някои сензации в началото на шампионата, които правят турнира да изглежда още по-интересен. Има три мача, чиито крайни резултати изненадаха целия футболен свят.

Sensacii_chempionata_mira

Уругвай - Коста Рика (1-3)

В мача между действащите шампиони на Южна Америка и националния отбор на Коста Рика малцина биха могли да предскажат крайния резултат. Отборът на Уругвай има страхотни играчи, които играят в топ футболните клубове в Европа. Само името на Единсон Кавани е способно да ужаси всяка вражеска отбрана. Футболът обаче е толкова интересен, че е невъзможно точно да се предвиди изходът от даден мач. След първото полувреме фаворитите спечелиха с 1 - 0, но през вторите 45 минути успяха да отстъпят три пъти. Нещо повече, след като допуснаха голове, уругвайците не намериха сили да създадат острота пред вратите на националния отбор на Коста Рика. Резултатът от мача се превърна в истинска сензация на Мондиала в Бразилия, показвайки, че фаворитите не винаги печелят уверени победи.

Испания - Холандия (1 - 5)

Действащите световни шампиони и победителите в последните две европейски първенства се считат за фаворити във всеки турнир. В мача Испания - Холандия трябваше да има страхотен футбол от страна на двата отбора. Това се наблюдава през първата половина на мача в Ел Салвадор на стадион Fonte Nova. Второто полувреме обаче беше напълно непредсказуемо. Холандците отбелязват четири гола без отговор срещу испанския отбор. Действащите световни шампиони не просто бяха бити, а разглобявани парче по парче. Може да се предположи победа за Холандия, но такъв резултат се смяташе за невъобразим. Класът на командите не е толкова различен. Този мач беше първото истинско поражение и показа, че в Испания не всичко е толкова добро и безоблачно в организацията на турнира.

Германия - Португалия (4 - 0)

Поредното поражение в мача на топ европейските отбори се случи на вече известния стадион Фонта Нова в Салвадор. Няколко дни по-рано холандците се бяха разправили с Испания на тази арена. Сега беше ред на германците. Германският национален отбор унищожи Португалия. Крайният резултат 4-0 е доказателство, че германците са почти основните фаворити на Мондиала в Бразилия. Кристиано Роналдо не успя да покаже нищо в мача и екипът му изглеждаше неочаквано избледнял. Още през първата част германците вкараха лесно три гола, а през втората половина на срещата отново разстроиха португалеца. В тази игра първият хеттрик в шампионата бе изготвен от Томас Мюлер. Окончателният смазващ резултат в полза на Германия може да се отдаде на сензацията за началото на Световното първенство, до степен, която се очакваше по-ярка игра от Португалия.