Как се представи Колумбия на Мондиал в Бразилия

Преди началото на световното първенство по футбол в Бразилия колумбийците претърпяха значителна загуба в лицето на основния нападател на националния отбор - Фалкао. Колумбиецът беше контузен и не можа да участва в шампионата. Това обаче не попречи на южноамериканците да се представят достойно на турнира, показвайки висококачествен футбол.

Как се представи Колумбия на Мондиал 2014 в Бразилия

Националният отбор на Колумбия бе изтеглен с равенство, за да играе в група С на Световното първенство по футбол в Бразилия. Това не беше най-силният квартет на националните отбори. Включваше, освен колумбийци, ивуарийци, гърци и японци.

Колумбия изигра първия си мач на Мондиала с Гърция. Играта се оказа много забавна от страна на южноамериканските футболисти. Зрителите ще помнят завинаги танците на колумбийците по време на празнуването на отбелязаните голове. Крайният резултат от мача е 3 - 0 в полза на Колумбия.

Във втория мач играчите на колумбийския национален отбор се противопоставиха на футболисти от Кот д'Ивоар. В тази среща бе спечелена поредната победа на южноамериканците в турнира (2 - 1).

Във финалния мач от груповата фаза Колумбия се справи без проблеми с Япония (4 - 1). Южноамериканските футболисти заеха първо място в група С, като показаха невероятен пищен и атакуващ футбол.

В 1/8-финалната среща колумбийските играчи трябваше да се бият с Уругвай. Тази игра бе белязана от дубъл на Джеймс Родригес срещу Муслера. Колумбия спечели с 2 - 0 и се класира за четвъртфиналите на Мондиала, където бразилците вече ги очакваха.

Четвъртфиналната игра Бразилия - Колумбия стана една от най-тежките и най-жестоките в турнира. Реферът записа нарушение на правилата повече от 50 пъти, а топката беше в игра само около 40 минути нетно време. В такава битка Колумбия загуби от домакините с 1 - 2 и излетя от битката за Мондиала.

Много неутрални футболни фенове съжаляваха да се разделят с този южноамерикански национален отбор, защото те показаха, може би, най-качествения футбол от всеки друг южноамерикански отбор. Може да се заключи, че ако феновете толкова много са запомнили играта, тогава представянето на националния отбор може да се счита за успешно. Освен това достигането до четвъртфиналите на Мондиала за колумбийската футболна федерация е напълно приемлив резултат.