Руският национален отбор по хокей на лед напуска Олимпиадата в Сочи

На четвъртфиналите руските хокеисти трябваше да се срещнат с финландския национален отбор. Крайният резултат беше 3: 1 в полза на финландците, а руският отбор загуби шанса да се бори за олимпийските медали.

Руски национален отбор по хокей на лед

След успешна победа над норвежкия национален отбор руските хокеисти трябваше да се бият с финландците. За съжаление играта не се получи и руският отбор отпадна от борбата за олимпийските медали. Националният отбор на Финландия спечели с резултат 3: 1.

Поражението на руския отбор беше повлияно от няколко фактора. Първо, спортистите имаха малко време за възстановяване между мачовете. Така играта с финландците започна по-малко от 22 часа след победата над норвежците. Но в този случай могат да бъдат предявени искове срещу организаторите. На второ място, хокеистите на националния отбор изобщо не играеха помежду си, освен това имаше напълно ненужни заличавания. Трето, спортистите не успяха да реализират численото си предимство, въпреки че имаше такава възможност.

Първият период започна доста предпазливо, докато се отправи удар към вратата (в третата минута на играта), но финландските защитници не го оставиха да завърши. В резултат на вратата възникна престрелка и нашите играчи загубиха нерви. Резултат - Ковалчук беше изгонен за две минути. Феновете очакваха тиха и спокойна игра. Още в средата на първия период обаче резултатът беше 1: 1. Руснаците успяха да отбележат единственото попадение по време на мача само през първия период.

Защитата на руския отбор също не беше наред, до края на първия период още една шайба беше в нашата врата. През целия втори период руските играчи активно се опитваха да вземат играта в свои ръце, но напразно. Освен това, в зоната на портите на други хора, нашите хокеисти си позволиха свободи в резултат на друго отстраняване. Този път Овечкин отиде на пейката за дузпите, а финландците се възползваха от момента и резултатът беше 3: 1.

Смяната на вратаря не помогна и на руските хокеисти: Бобровски замени Варламов. След третата успешно реализирана шайба, финландците започнаха да играят само на собствените си врата. Въпреки факта, че играта се проведе в зоната на противника почти през целия трети период, руснаците не успяха да отбележат гол. Вече беше ясно, че хокеистите се примириха, за да победят и психически „си събраха багажа“. Резултатът не закъсня - руският отбор по хокей напуска Олимпийските игри в Сочи.