Как мина световното първенство по хокей на лед през година

Съдържание:

През 2012 г. световното първенство по хокей на лед се проведе едновременно във Финландия и Швеция, съответно се играха мачове в Стокхолм и Хелзинки. Този турнир имаше късмет за руския национален отбор, който успя да спечели златни медали в ожесточена борба.

Как беше през 2012 г. световното първенство по хокей на лед

Инструкции

Етап 1

Талисман на турнира беше „хокейната птица“Hockey Bird, а официалният химн беше песента „Last Ride of the Day“от финландската група „Nightwish“.

Стъпка 2

Предварителният етап беше групов етап, където отборите бяха разделени на две групи и всеки отбор трябваше да играе всяка. Общо в групата имаше осем отбора. Руският отбор спечели всички мачове, като вкара само 27 гола и допусна 8 гола. След като спечели по този начин първото място в групата, руският отбор се класира за плейофите.

Стъпка 3

На четвъртфиналите на руския национален отбор се противопостави норвежкият отбор, който руските хокеисти спечелиха с резултат 5: 2. Отборите играха в Стокхолм.

Стъпка 4

На полуфиналите руският отбор победи Финландия с още по-убедителен резултат 6: 2. Играта се проведе в Хелзинки.

Стъпка 5

На финала се срещнаха отборите от Русия и Словакия. По пътя към финала словаците успяха да победят канадския национален отбор на четвъртфиналите, което беше възприето като сензация, а на полуфинала - отбора на Чехия, който в крайна сметка зае третото място в турнира.

Стъпка 6

Русия спечели финалната среща със същия резултат 6: 2, като по този начин си отмъсти за поражението в Швеция през 2002 г., когато словашкият национален отбор за първи път стана световен шампион. Два гола във финалната среща вкара Александър Семин, а последната точка в турнира постави Евгений Малкин, който бе признат за най-ценния играч в цялото първенство. Общо Юджийн вкара 11 гола, направи 8 асистенции и вкара 19 точки.

Стъпка 7

В резултат руският отбор показа уникален резултат, като спечели всичките десет мача с предимство от поне два гола и не изигра нито един продължения. В края на финала хокеистите получиха поздравления от руския президент Владимир Путин.

Стъпка 8

Титлата световен шампион стана четвъртата за руския национален отбор, а като се вземат предвид победите на националния отбор на СССР - двадесет и шестата.