Кой от участниците във финала на Евро стана най-популярният в Рунет

Финалният турнир на Европейското първенство по футбол UEFA EURO 2012 ™ Полша-Украйна се проведе в Киев на 1 юли 2012 г. Националните отбори на Испания и Италия се бориха за най-високото отличие. Yandex определи ТОП-5 на най-популярните футболисти във финалната игра.

Кой от участниците във финала на Евро 2012 стана най-популярният в Рунет

На пето място беше Андреа Пирло, италианският халф. Още във втората минута на мача той получи подаване от наказателното поле на противника, но стреля неточно. Кратки моменти с участието на футболист се случиха повече от веднъж и в двете половини на конфронтацията. Според компанията "Яндекс" хората активно реагирали на подобни събития, обръщайки се към търсачката за допълнителна информация.

Четвъртият ред от почетния списък зае Икер Касияс - вратарят на испанския отбор. Опитният вратар заслужава специално внимание заради безупречното си представяне по време на мача. Най-трогателният момент беше в 52-ата минута, когато италианският национален отбор получи шанс за гол, но футболистът не можа да победи Касияс един на един. През първото полувреме имаше много опасни моменти, но вратарят винаги помагаше.

На трето място е вратарят на италианския национален отбор Джанлуиджи Буфон. В самото начало на второто полувреме той спаси отбора от привидно неизбежен гол. До края на мача италианската защита напълно се срина и вратарят беше отчаян да спаси отбора от съкрушително поражение. Въпреки че финалът завърши с 4: 0 в полза на испанския национален отбор, вратарят спечели уважението на публиката.

Второто място на подиума зае испанският нападател Фернандо Торес. Този футболист удари вратата на противника в 84-ата минута. Общо той вкара три гола по време на УЕФА ЕВРО 2012. Само шестима състезатели, участвали в различни етапи на турнира, могат да се похвалят с подобно постижение. Прави впечатление, че Торес навлезе на терена едва в 75-ата минута на финалната среща.

Първото място в списъка на ТОП-5 принадлежи на италианския нападател Марио Балотели. Професионалистът е и един от шестте най-добри играчи, които са вкарали три гола на UEFA EURO 2012 ™ Полша-Украйна. За съжаление той не успя да отбележи на финала, но многократно стана участник в остри ситуации на вратата на противника.