Как играе германският отбор на Световното първенство по футбол

Германският отбор по футбол преди началото на Световното първенство в Бразилия беше един от основните фаворити за спечелване на Световното първенство. Подопечните на Лев успяха да оправдаят статуса си, показвайки, може би, най-отборния футбол сред всички национални отбори на шампионата.

Как игра германският отбор на Световното първенство по футбол през 2014 г

Отборът Германия попадна в същата група като португалците, американският отбор и ганайците. Това беше квартет G. Германците изиграха първия мач в турнира по много организиран начин. Те успяха да победят Португалия с поразителен резултат 4 - 0. Вторият мач от груповата фаза не беше толкова ярък. Германците се противопоставиха на непреклонните ганайци. Подопечните на Лев успяха да се задоволят само с равенство в мача с отбора на Гана (2 - 2). Финалната среща в груповата фаза се игра от Германия срещу националния отбор на САЩ. В напрегната борба германците спечелиха с минимален резултат 1 - 0. Това позволи на Германия от първото място в група G да се класира за плейофите на Мондиала.

На 1/8-финалите Германия имаше определени проблеми с Алжир. 90 минути от срещата завършиха с равенство без цели. Само в продължения германците успяха да спечелят надмощие (2 - 1).

На четвъртфиналите Германия се изправи срещу още видни съперници - френския национален отбор. Германците успяха да спечелят нова победа с минимален резултат 1 - 0. Това беше достатъчно, за да стигнат до полуфиналната фаза и да играят там срещу Бразилия.

Германия показа най-добрия си футбол на турнира в играта с домакините на шампионата. Опустошителният резултат на полуфинала 7 - 1 в полза на европейците ги накара да говорят за германците като основни и безусловни фаворити на шампионата.

На финала на германския отбор се противопостави Аржентина. Това беше мач на равностойни противници, но германците се оказаха по-готини. Въпреки факта, че в 90 минути от срещата победителят не беше разкрит (0 - 0), публиката все пак видя целите по време на игра. Марио Гьотце вкара единствения победен гол във второто продължение, което направи Германия четирикратен световен шампион по футбол.

Окончателното представяне на германците може да се нарече триумфално. Германският национален отбор беше много организиран отбор, а не просто колекция от 11 известни и талантливи играчи. Победата на германците беше заслужен резултат от треньорската работа, както и от дейността на Германската футболна федерация.