Световно първенство по футбол 2014: резултатите от десетия игрален ден на световното първенство по футбол

На 21 юни Бразилия беше домакин на мачовете от втория кръг в групи F и G на световното първенство. Като част от десетия игрален ден на турнира отбори от Аржентина, Иран, Германия, Гана, Нигерия и Босна и Херцеговина влязоха в полетата на бразилските градове. Денят на играта не се отличаваше с представянето, с което зрителите на Мондиал 2014 вече са свикнали. В три мача бяха отбелязани само 6 гола.

Националните отбори на Аржентина и Иран бяха първите, които излязоха на терена в рамките на десетия игрален ден. Много експерти предричаха проста победа за изтъкнатите южноамериканци, но в действителност всичко се оказа малко по-различно. Националният отбор на Аржентина имаше много лош мач. Въпреки факта, че още през първото полувреме притежанието на топката от южноамериканците беше над 70%, иранските играчи се защитиха съвсем спокойно, като не позволиха на аржентинците да създават ултра-опасни моменти. Първото полувреме завърши без голове. 90 минути от срещата също не зарадваха публиката с отбелязани голове. На всички изглеждаше, че играта ще завърши наравно, но аржентинският капитан си каза думата. Лионел Меси отбеляза гол в уплътненото време с красива дриблираща удара извън пределите на Иран. Аржентина грабна победата в последните минути и с шест точки оглавява класирането във група F.

Вторият мач от игралния ден се оказа много вълнуващ. Националните отбори на Германия и Гана играха помежду си. Въпреки факта, че зрителите не видяха никакви голове през първото полувреме, самият мач изглеждаше много интересен. Развръзката дойде през втората половина на срещата. В началото на второто полувреме германците вкараха. След няколко минути африканците успяха да се възстановят и след това напълно пристъпиха напред. Германия губеше с 1 - 2. В същото време не може да се каже, че резултатът не беше според играта. Германците обаче успяха да си върнат втората топка. Сменен от Клозе, той вкарва първия си гол в настоящия турнир и 15 в мачове от световното първенство. Крайният резултат от срещата е боен равен 2 - 2, който се превърна в най-продуктивния досега в турнира.

Във финалния мач от игровия ден зрителите разпознаха друг отбор, който дори загуби теоретичните си шансове за достигане до плейофната фаза. В Куяба нигерийците победиха националния отбор на Босна и Херцеговина с минимален резултат 1 - 0. Европейците може да представят претенции за съдийството, тъй като дори при равен резултат, реферът от Нова Зеландия взе чиста топка от Джеко, фиксирайки фалшива позиция в офсайд. В края на полувремето африканците вкараха, но европейците така и не успяха да си върнат. Окончателното поражение 0 - 1 лишава босненците от шансовете да продължат борбата за излизане в плейофната фаза.