Как играе Южна Корея на Световното първенство по футбол

От Световното първенство по футбол през 2002 г. Южна Корея е много безкомпромисен отбор. Корейците вече имат играчи на високо ниво, които са започнали да играят във водещите футболни клубове в Европа. На Мондиал 2014 корейците можеха да се класират за участие в игрите за плейофите. Очакванията на корейските фенове обаче не бяха предопределени да се сбъднат.

Как Южна Корея игра на Световното първенство по футбол 2014

Южнокорейските футболисти се превърнаха в съперници на руснаци, белгийци и алжирци в мачовете от груповата фаза на Световното първенство по футбол през 2014 г. в Бразилия. Азиатците играха в последната осма група на шампионата (квартет N).

Първият мач на Южна Корея привлече огромна публика от Русия, тъй като азиатските футболисти се изправиха срещу руснаците. Крайният резултат на срещата - 1 - 1. Трябва да се признае, че този мач беше един от най-лошите в първенството по отношение на своето съдържание и качество.

Корейците отново изиграха втората игра неубедително. Още през първото полувреме те отстъпиха три пъти от играчите на Алжир. През втората половина на срещата азиатците успяха да отбележат два пъти, но това не помогна да се спечелят така необходимите точки в мача. Крайният резултат от срещата 4 - 2 победа за Алжир.

Във финалната игра на груповата фаза, както се оказа по-късно в целия шампионат, южнокорейските футболисти се срещнаха с белгийския национален отбор. Европейците едва успяха да спечелят с минимално предимство (1 - 0).

След три кръга южнокорейските футболисти вкараха само една точка, което определи окончателното четвърто място на азиатците в група N. Такъв резултат не може да бъде приемлив за Южнокорейската футболна федерация, поради което се счита за крайното представяне на националния отбор изключително незадоволително. Представянето на Южна Корея във финалния етап на Мондиал 2014 беше най-лошото в последните четири световни първенства.