Бразилия - Хърватия: как завърши първият мач от Мондиал

На 12 юни 2014 г. започна основният футболен турнир от четиригодишния период - Световното първенство започна в Бразилия. В началния мач основният фаворит на шампионата (бразилците) трябваше да играе със силен съперник от Европа - националния отбор на Хърватия.

Бразилия - Хърватия: как завърши първият мач на Мондиал 2014

Мачът за откриване на Световната купа се проведе в бразилския град Сао Пауло на стадион Арена Коринтяни. Напълно запълнена арена очакваше първия мач на бразилския национален отбор.

След стартовия свирка оглушителният рев на феновете изгони бразилците напред. На 11-ата минута обаче цялата страна домакин на Мондиала беше шокирана. Защитникът на петкратния световен шампион Марсело проряза топката в собствената си врата, а хърватите поведоха в мача. След 18 минути главната звезда на бразилския национален отбор Неймар възстанови равновесието, пращайки топката с най-точния нисък удар отвън наказателното поле до самия ъгъл на вратата. Така резултатът в играта стана равен - 1 - 1.

След почивката бразилците се опитаха да отбележат още един гол. Те успяха да направят това не от играта, а от дузпата. Неймар в 71 минути изведе Пентакампионите напред: 2 - 1. В последните минути хърватите се опитаха да си върнат. Вратарят спаси бразилците няколко пъти. В резултат на това непоклатимото правило на футбола проработи и вече в уплътненото време младият талант на бразилския Оскар, изскочи до вратата, прати топката в мрежата, определяйки крайния резултат 3 - 1.

Бразилският национален отбор спечели първия си мач в турнира. Трябва обаче да признаем, че пентакампионите получиха три точки много трудно. Няколко вълнуващи мача очакват феновете.