Световно първенство по футбол: резултати от четвъртия игрален ден

На 15 юни на Мондиала в Бразилия се проведоха три редовни мача от груповата фаза. В борбата се включиха отбори от групи Е и F. В три мача бяха отбелязани девет гола, което потвърждава идеята за ярък старт за Световната купа.

Аржентина_
Аржентина_

Първите, които навлязоха на футболното игрище в четвъртия игрален ден, бяха националните отбори на Швейцария и Еквадор. Мачът се проведе в столицата на Бразилия на стадион, кръстен на големия южноамерикански нападател Гаринчи. Играта се оказа интересна, а развръзката дойде в последните секунди. Европейците грабнаха победа с 2: 1 в последната атака на мача. Трябва да се отбележи, че това е поредната волева победа, тъй като южноамериканците откриха резултата в мача.

Французите се изправиха срещу Хондурас във втория мач от програмата на мача. Срещата приключи, както мнозина очакваха. Франция печели с 3 - 0 с пълно предимство в играта. В мача имаше червен картон за играча на Хондуран, а Бензема почти стана автор на първия хеттрик. Статистите вкараха един от головете му за вратаря на Хондуран. Бензема остана с два вкарани гола.

Известният стадион Маракана бе домакин на финалната среща за деня. Аржентинският национален отбор влезе в битката. Противниците на двукратните световни шампиони бяха дебютантите от Босна и Херцеговина. Аржентинците едва надиграха съперника с минимален резултат 2 -1. Краят на мача се оказа нервен, босненците имаха шанс да си върнат, но не им стигнаха до втория гол. Аржентина водеше с 2: 0, но загуби по-голямата част от второто полувреме, отстъпвайки на 85 минути.