Световно първенство по футбол: резултати от третия игрален ден

На 14 юни в Бразилия се проведоха четири редовни мача от Мондиала. В битката влязоха националните отбори на Колумбия, Гърция, Уругвай, Коста Рика, Англия, Италия, Кот д'Ивоар и Япония. Денят на играта представи много красиви моменти и голове, благодарение на които световното първенство изглежда все по-цветно.

Световно първенство 2014 по футбол: резултати от третия игрален ден

Първата среща от третия игрален ден на Мондиала беше съперничеството между Колумбия и Гърция. Играта се проведе на стадион Минейрао в Бело Оризонти в присъствието на 57 000 зрители. Колумбийците показаха, че този отбор е готов за спортни подвизи дори без лидерите си. Уверената победа над Гърция с резултат 3 - 0 е отлично потвърждение за това.

Бразилският град Форталеза бе домакин на втория мач за деня. Действащите шампиони на Южна Америка, уругвайците се биха с Коста Рика. Мачът се проведе на арената Кастелан, която има капацитет от около 64 000 зрители. Резултатът от играта може спокойно да се нарече първата истинска сензация. Южноамериканците, водещи при резултата 1 - 0, в крайна сметка загубиха с 1 - 3.

Третият мач от игралния ден се очакваше с най-голямо нетърпение. Това не е случайно, защото Англия и Италия играха помежду си. Стадион "Амазония" в Манус беше удостоен с честта да бъде домакин на този мач. Публиката видя интензивната битка на титаните от световния футбол. Крайният резултат е 2 - 1 в полза на италианците.

Финалната среща от третия игрови ден Кот д'Ивоар - Япония се проведе в Ресифи на Arena Pernambuco. Три мача бяха отбелязани и в този мач. След като отборите заминаха за почивката, резултатът на таблото бе 1 - 0 в полза на азиатците. През второто полувреме обаче африканците обърнаха хода на срещата в своя полза. Последният съдийски сигнал на съдията записа победата на Кот д'Ивоар с 2 - 1.