Какви загуби в състава претърпя Бразилия преди полуфиналите на Световното първенство по футбол

На 4 юли Бразилия победи Колумбия с 2: 1 на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол. Победата за домакините на шампионата обаче дойде на висока цена. Двамата най-добри играчи на отбора ще пропуснат полуфинала срещу Германия.

Travma_Neymara_

На 9 юли по бразилско време Пентакампионите ще играят в първия полуфинален мач от световното първенство по футбол с германския отбор. Вярно, вече се знае за две загуби в основния състав на бразилците. Така че капитанът на домакините на Мондиал Силва и звездният нападател на бразилците Неймар ще пропуснат полуфиналите.

Основната крепост на защитата на бразилския отбор, най-опитният Тиаго Силва, бе дисквалифициран за полуфиналния мач поради твърде много жълти картони. В мач срещу Колумбия през второто полувреме Силва попречи на колумбийския вратар да пусне топката в игра. За това реферът на срещата показа жълт картон на бразилеца. За съжаление на феновете на Бразилия, картата вече беше втората карта в турнира за защитника. Според регламента на турнира, в случай на получаване на два жълти картона в мачове, нарушителят играч пропуска следващата среща. Само от полуфиналния етап жълтите картони изчезват. Все още няма точна дума за това кой ще замени Тиаго Силва в централната защита на Бразилия. Предполага се, че това ще бъдат Данте или Енрике.

Втората значима загуба преди мача с Германия за бразилците беше контузията на Неймар. Още в края на срещата с Колумбия, в 87-ата минута, Неймар получи удар в коляното в долната част на гърба от колумбийския полузащитник Суниги. Неймар беше изнесен от терена на носилка и след това откаран в болницата. Лекарите диагностицираха фрактура на третия прешлен. Тази контузия лишава Неймар от възможността да продължи Мондиала. Освен това лекарите казват, че бразилският нападател дори не може да ходи известно време. Според последната информация Неймар няма да се нуждае от операция, но точните срокове за възстановяване на нападателя все още не са известни. По предварителни данни Неймар ще пропусне три седмици. Нападателят беше най-добрият голмайстор на отбора. На Световното първенство по футбол през 2014 г. Неймар вкара четири гола. Най-вероятно Бернард ще замени нападателя.