MFM-2016: преглед на мача Финландия - Русия

На 28 декември руският младежки отбор по хокей на лед изигра втория си мач на световното първенство в Хелзинки. Съперници на руснаците бяха домакините на турнира, които победиха белорусите в първата среща с резултат 6: 0.

Началото на мача беше за хокеистите на Суоми. Това беше съвсем очаквано, тъй като финландците играят на домашен лед и са едни от фаворитите на своята група. Такава активна игра под натиска на финландския национален отбор даде плод. Още в петата минута на срещата финландските хокеисти поведоха след гол на Себастиан Ахо. Бърза атака на нашите съперници доведе до удар към вратата на Георгиев, но нашият вратар отклони шайбата, но нападателят на Суоми вече чакаше финала по фланга, който изпрати снаряд във вратата.

След пропуснат гол руснаците се опитаха да пренесат играта на половината от терена на домакините. В резултат подопечните на Брагин успяха да спечелят отстраняване. Численото мнозинство реализира Кирил Капризов в седмата минута.

Краят на периода бе белязан от нова шайба срещу Русия. Когато оставаше малко повече от минута за игра преди почивката, Фин Патрик Лейн коригира шайбата във вратата след удар от синята линия. На почивката отборите отидоха с 2: 1 в полза на Финландия.

Руският национален отбор започна втория период с три дузпи поред. В първото мнозинство финландските хокеисти увеличиха преднината си в резултата (3: 1). Но руснаците показаха характер. Подопечните на Брагин се разписаха в малцинството и след това удариха два пъти вратата на Финландия, имайки още един играч. Отличиха се Андрей Светлаков, Павел Красковски и Владислав Каменев. Но това не бяха всички цели през периода. Руснаците вкараха и петия гол. Голът вкара Александър Полунин. Така руснаците до втория пробив от резултата 1: 3 прехвърлиха числата в таблото в своя полза - 5: 3.

Националният отбор на Финландия отново започна последните двадесет минути активно, което доведе до четвъртия гол срещу руснаците. Алекси Саарела се отличи. След пропуснатия гол руският национален отбор значително добави в играта, все по-често руснаците притискаха националния отбор на Финландия към целта. На 54-ата минута Радел Фазлеев вкара шестия гол срещу финландците.

До последния свирка резултатът на таблото не се промени. Руският национален отбор спечели трудна победа над Финландия с резултат 6: 4, като показа характер и показа бойните си качества.