Преглед на мача ПСВ Айндховен - ЦСКА

На 8 декември московският футболен клуб ЦСКА имаше финалната среща в груповата фаза на УЕФА Шампионска лига 2015-2016. Съперници на обвиненията на Леонид Слуцки бяха футболистите на холандския ПСВ Айндховен.

Преди последния шести кръг на Шампионската лига 2015-2016 футболистите на ЦСКА загубиха всички шансове за класиране в групата. Третото място обаче би позволило на „армейския отбор“да влезе в пролетта на европейския сезон от трето място. Такъв резултат би позволил на ЦСКА да играе в мачовете 1/16 от УЕФА Лига Европа. За да се постигне този резултат, беше необходимо да се победи PSV.

Московският „ЦСКА“преди началото на срещата имаше определени проблеми със състава. Пропусна играта поради контузии Василий Березуцки (мястото му в центъра на защитата беше заето от Алексей Березуцки), десният бек Марио Фернандес (Кирил Набабкин излезе от десния фланг) и плеймейкърът Роман Еременко.

Началото на срещата се проведе с малко предимство на ПСВ. Чрез фланга на Набабкин холандците извършват атаки отново и отново. Това обаче не даде резултат. Футболистите на ЦСКА не показаха остър футбол в контраатака. Подопечните на Слуцки през първото полувреме нямаха очевидни голови шансове.

До средата на първото полувреме играта се изравни, но самата среща се проведе със същото неприбързано темпо. Едва в последната третина на полувремето Люк Де Юнг, капитанът на Айндховен, имаше реална голмайсторска възможност. Нападателят на ПСВ насочи края на сервиса от десния фланг, но от най-изгодната позиция от няколко метра удари право в ръцете на Акинфеев. Това беше единственият изстрел към целта на портата на "армията" през първото полувреме. В 36-ата минута Зоран Тошич отговори с един изстрел към целта на ПСВ. След опасен свободен удар от десния фланг Тошич завъртя топката в далечния горен ъгъл, но вратарят на холандските шампиони спаси отбора си.

Първото полувреме завърши с равенство без голове. Холандците имаха няколко процента повече статистика за притежание, с по един изстрел към целта от всяка страна. Единственият жълт картон получи играчът на ЦСКА Понтус Вернблум. Само статистиката на корнери беше в полза на „армията“(4 срещу 2).

Второто полувреме започна със същото неприбързано темпо. Публиката не вижда остри атаки до момента. На терена борбата за власт зачести, което доведе до нарушения на правилата с последващи предупреждения. На 75-ата минута играта гръмна. Беше отсъдена дузпа за вратата на домакините за много спорен фаул в наказателното поле на Айндховен над Зоран Тошич. Сергей Игнашевич приближи топката. Защитникът на ЦСКА хвърли умело футболна черупка и вратар в различни корнери. ЦСКА поведе с 1: 0.

След като допуснаха топката, домакините веднага се втурнаха да си върнат и това се отплати. Още в 78-ата минута, след суматохата в централния район на ЦСКА, топката отскочи до капитана на ПСВ. Люк Де Юнг от няколко метра уцели вратите на „армията“. Таблото освети равенство.

Холандците бяха нетърпеливи да вкарат повече и старанието им беше възнаградено. В последните десет минути от срещата полузащитникът на ПСВ Дейви Пропър получи добър удар от линията за свободни удари. Халфът умело вкара топката в ъгъла на вратата на Акинфеев.

В края на мача Тошич имаше възможност да си върне. Още в определеното време „ЦСКА“получи правото на опасен свободен удар. Резултатът на таблото обаче не се промени до последния сигнал.

Така ЦСКА загуби с 1-2, което лиши играчите на Слуцк от участие в европейски състезания. Футболистите на ПСВ от Айндховен сега ще трябва да се подготвят за плейофите в Шампионската лига.