Как руският национален отбор игра на купа Channel One

Купата на Channel One се провежда ежегодно в Русия от дълго време. Това състезание е вторият етап от европейското хокейно турне, в който традиционно участват четири водещи европейски отбора: Швеция, Русия, Финландия и Чехия.

Как руският национален отбор игра на купа Channel One 2015

Евро хокейното турне е официално състезание, но отношението на феновете на този спорт към подобно събитие не е толкова сериозно, колкото например към световното първенство и още повече към олимпийските игри. Експертите по хокей смятат, че турнето на Евро (включително Купата на Channel One) е изложбени мачове за гледане на кандидати за първия отбор за Световното първенство. Прието е обаче нашите хокеисти да печелят руската сцена, защото е много приличен бизнес да се харесва на руските фенове.

През 2015 г. Купата на Channel One се проведе в Москва от 17 до 20 декември. Първият мач на турнира се състоя в новата "Арена на легендите", която може да побере малко над дванадесет хиляди зрители. В първата игра се срещнаха отбори от Русия и Швеция. Подопечните на Олег Знарк не могат да добавят тази среща към своя актив, тъй като скандинавците уверено надиграха руснаците с резултат 4 - 1. Въпреки факта, че руският отбор откри резултата в мача, победата за домакините не бе записана. Заслужава да се отбележи общата избледняла игра на руските хокеисти с много грешки.

Във втората среща на турнира руският национален отбор се реабилитира, побеждавайки финландския отбор със смазващ резултат 8 - 1. Пилотите на Олег Знарк играха тази игра агресивно и събираха от първите минути, в резултат на което след 12 минути, четири гола бяха на целта на Суоми. Тогава руснаците продължиха своите плодотворни действия и доведоха до среща.

Във финалната среща на турнира руският национален отбор трябваше да победи Чехия в основното време, за да заеме първо място в Купата на Първи канал през 2015 г. Това обаче не се случи. Руснаците загубиха с 2 - 4, въпреки че водеха в хода на втория период 2 - 1. Чехите все пак успяха да възприемат инициативата през вторите двадесет минути и да отбележат три пъти. През третия период руските хокеисти имаха шансове да си възстановят и дори да спечелят, но вратарят на чешкия национален отбор Доминик Фърч се показа достоен.

В резултат от три мача на Купата на Първи канал 2015 руският национален отбор спечели само една победа над финландските хокеисти, докато националните отбори на Швеция и Чехия се оказаха по-силни. В резултат на това: руският отбор не зае първото място в турнира и всички останали турнирни позиции не могат да се считат за достойни.