"SKA" - "Локомотив". Кварталнов няма да ви изненада с нищо

Съдържание:

СКА е руски хокеен клуб от Санкт Петербург. Основана през 1946г. Локомотив е руски хокей клуб от Ярославъл. Основана през 1959г. През март двата клуба ще се срещнат на леда в плейофите за Купата на Гагарин.

СКА - Локомотив

На 13, 15, 17, 19 март ще се проведат мачове между хокейните отбори на СКА и Локомотив.

SKA. Преглед на предишни игри

СКА изигра първия етап от плейофите със Спартак несигурно. 6 партии бяха изиграни между отборите за определяне на победителя. Ето резултатите от мача СКА - Спартак (0: 2; 2: 3; 5: 2; 3: 2; 2: 1; 2: 1). СКА имаше проблеми за 2 мача, а Александър Кожевников предположи, че Ярославски Локомотив ще бъде фаворитът на срещите, тъй като СКА имаше хаос в играта и нямаше игран отбор.

В началото на срещите със Спартак наблюдателите залагаха, че СКА ще разруши червено-белите в 4 мача и няма да забележи, но всичко се обърка и трябваше да изиграе 6 мача, за да намери лидера. Следователно играта със Спартак трябва да е от полза за СКА, те трябва да правят изводи и да се мобилизират, защото е по-добре да преминете през първия етап с проблеми и да научите урок, за да подходите по-отговорно към поредицата от игри с Локомотив.

Първата игра се проведе на 26 февруари този път при резултат 0: 2 "Спартак" стана лидер. И двете попадения бяха отбелязани в първата третина на играта от Р. Ганцл и М. Карсумс.

Втората игра се проведе на 28 февруари. Първо, СКА пое инициативата с 2 гола през втората третина на играта. Авторите на шайбите Р. Рукавишников и А. Барабанов. Но всичко се промени през третия период, Спартак направи три гола и стана водач на срещата, вкараха ги Д. Калинин, И. Талалуев, М. Карсумс. Третият полетя за пет секунди преди края. Тази игра стана най-интригуващата, имаше интересна реакция от резервната скамейка, изглежда, че изобщо не разбраха какво се случва там. Предишният треньор, О. Знарка, щеше да повиши темпото, да започне да сменя играчите и да се опита да се възползва от инициативата или поне да направи равен резултат от срещата. Но Воробьов може да бъде разбран преди да тренира „Металург“в по-малка ротация и беше малко по-лесно да се управлява. И в СКА те особено оказваха натиск върху треньорите, В. Биков, А. Назаров не можеха да останат дълго в клуба, а О. Знарок, който направи отбора, стана уморен човек.

Третата игра беше повратна точка. Той се състоя на 2 март. "Спартак" вкарва 2 гола, авторите А. Федоров и А. Злобин. СКА прави 5 шайби, автори Н. Гусев, В. Гавриков, Й. Коскиранта.

Четвъртата игра се проведе на 4 март. В редовното време бяха отбелязани 2 гола за всеки отбор, така че имаше продължения и СКА вкара шайбата, резултатът е 3: 2.

Петата игра (6.03) завърши 2: 1 в полза на СКА.

Шестата игра (8.03) беше финалната среща с „червено-белите“2: 1 в класирането на „СКА“.

Изображение
Изображение

"Локомотив". Преглед на предишни игри

Първият етап Локомотив игра срещу Сочи. Сочи в КХЛ пет сезона и се срещна 18 пъти с железничарите, 12 мача останаха с Локомотив и затова първоначално бяха смятани за фаворити на срещата. Резултатът от 6 мача (4: 3; 3: 0; 2: 3; 1: 3; 3: 0; 5: 2).

Първата игра се проведе на 25 февруари, на старта нямаше опасни моменти, отборите се гледаха внимателно. Първата шайба влезе във вратата в осмата минута от нападателя на "Сочи" К. Капустин, втората попадение отново беше от Йокипака, "Локомотив" в първите двадесет минути успя да реализира само 1 гол, авторът С. Кронуол. Срещата беше напрегната и в основното време резултатът беше 3: 3. Всичко беше решено от продълженията, решаващият гол беше проектиран от Н. Коваленко.

Втората игра се проведе на 27 февруари само с един гол. 3: 0 в полза на Локомотив. Автори: С. Кронвал, Р. Рафиков, Д. Апалков.

Третата игра се проведе на 1 март. Тук вече имаше повратна точка, тъй като Локомотив отсъстваше и загуби с 3: 2, в основното време резултатът беше 2: 2, решителната шайба бе изтеглена от нападателя на Сочи Андрей Алтибармакян.

Четвъртият мач (3 март) отново се игра в южната част на Русия и отново неуспешен за Локомотив. Това беше ключова игра, ако Локомотив победи, тогава серията ще отиде изцяло на Кварталнов. Но инициативата беше засечена от Сергей Зубов. Резултатът от срещата е 1: 3. Още от първите минути на срещата "Сочи" атакува добре и реализира 1 гол през първия период. През втория период резултатът е 1: 2. В третия двадцатиминутке Локомотив имаше възможност да изравни резултата, когато Б. Козун стреля, но удари освободения вратар на Сочи.

Петата игра (5 март) вече се проведе у дома и стените на клуба помогнаха. Крайният резултат е 3: 0, автори на шайбите бяха: Козун, Каюмов, Апалков.

Шестият мач (7 март) се игра в Сочи, в предишния кръг Локомотив спечели суха победа. Сега остава само една среща преди победата и тя се провежда, резултатът е голям и победоносен - 5: 2. В Сочи голове вкараха Росен и Бакош, в Локомотив: Мисул, Красковски (2 гола), Апалков, Накладал.

Локомотив показа добър резултат, но сега губи най-добрия играч в първия кръг на плейофите. Капитанът Стафан Кронвал с контузия в крака беше елиминиран преди края на сезона. Kronwall успя да отбележи 3 гола срещу HC Sochi и да направи 3 асистенции. По време на 6-ата среща той бе ударен с шайба неуспешно и сега дори ако Локомотив мине преди финала, капитанът няма време да се възстанови, А. Йелесин ще играе на негово място в мача срещу СКА.

Изображение
Изображение

Въз основа на първите срещи става ясно, че противниците са с приблизително еднакви сили. СКА има отпуснат състав, Локомотив има пенсиониран капитан, и двата отбора изиграха шест мача срещу предишните отбори. За последно Локомотив победи СКА в плейофите през 2014 г. и е готов отново да победи и сега има всички шансове.

Играят се първите две игри, ето резултатите:

Първата игра. На 13 март от 19:30 часа в Санкт Петербург се проведе първият мач от полуфиналите на конференцията. СКА влезе в леда непроменен, за Локомотив А. Йелесин и Е. Коротков заеха мястото на С. Кронвал и В. Картаев. В първите двадцатиминутке нямаше опасни моменти, само собствениците притежаваха шайбата малко повече. През втория период СКА вече започна да атакува, но резултатът така и не бе открит. Третата част от играта се проведе в същия дух и никой нямаше явно предимство, атакуваха предимно от разстояние. В третия период в един момент Локомотив остава в малцинството, а на 47 минути Дейвид Рундблад вкара шайбата.

Втората игра се проведе на 15 март по същото време, на същото място. За „Ярославъл“негативният момент се състоеше не толкова в поражение, колкото в това, че не успяха да хвърлят „железничарите“в целта. И това е може би причината във втората среща Локомотив да допусне 6 гола, но въпреки това отбелязва 1 лелеян гол. Първо СКА вкара, Малцев го вкара, малко по-късно Каюмов вкарва и резултатът се изравнява. На това все повече и повече голове от Локомотив не последваха, СКА действа по-нататък, авторите на следните голове бяха: Гусев, Бивалцев, Коскиранта, Дацюк, Тихонов. Резултатът от срещата е 6: 1.

Може да са загубили в играта, но не и в битка. Накрая Александър Йелесин и Наил Якупов се сблъскаха отстрани, Йелесин удари няколко пъти с юмрук, след което бяха дезактивирани от съдиите. Предстоят ни още две срещи на 17, 19 март и тези две срещи ще се проведат вече у дома с Ярославъл, така че може би родните стени ще помогнат на Ярославъл в тези две игри?