Как мина мачът между Анжи и ЦСКА за Лига Европа

Във финалните мачове от Лига Европа на етап плейоф ЦСКА имаше най-добри шансове сред руските отбори. В края на краищата първата игра с шведския клуб AIK не само завърши с победа с 1: 0 за отбора на армията, но се проведе и на чужд терен, в Стокхолм.

Имайки предвид резултата от гостуващата среща, както и доста зрелия, висококачествен футбол, демонстриран от армейския отбор напоследък, ЦСКА беше смятан за явен фаворит преди мача за реванш. И ако към това добавим фактора „домашни стени“и ожесточената подкрепа на феновете им, успехът на руснаците в сбора от две срещи изглеждаше почти 100%.

Уви, очевидно тази увереност изигра жестока шега с армейския отбор. Иначе е трудно да се обясни как още в самото начало на мача в 6-ата минута е допусната груба грешка в защита, в резултат на което играчът на шведския отбор Ампос Карикари свободно стреля по вратите на руснаците. 1: 0 - шведите поведоха. Такова неочаквано, обезсърчително начало вдъхнови играчите на AIK: в крайна сметка задачата, която току-що изглеждаше почти невъзможна за изпълнение, изведнъж стана съвсем реална. Играчите на ЦСКА, напротив, този гол буквално се счупи психологически. В края на краищата те имаха огромно териториално и игрово предимство, създадоха много опасни моменти, нанесоха почти тридесет удара към вратата на шведите, от които десет бяха в целта! Но топката, сякаш омагьосана, упорито не полетя в мрежата.

И вече в съкратеното време шведите подадоха корнер, а вторият удар към нашата врата, който попадна в целта през целия мач, доведе до втория гол! С резултат 2: 0 в своя полза, ликуващите шведи се върнаха в Стокхолм, докато ЦСКА, уви, отпадна от състезанието в Лига Европа. Както играчите на нашия отбор, така и феновете му бяха просто шокирани.

Другият ни отбор, Анжи от Махачкала, напротив, зарадва феновете. В реванша тя се срещна в холандския град Алкмар с местния клуб А3. Първата игра, която се проведе в Русия, завърши с победата на жителите на Махачкала с резултат 1: 0. Обвиненията на Гуус Хидинк можеха да си позволят да играят на гости, за да запазят резултата, влизайки в защита и от време на време провеждайки остри контраатаки. Нашите футболисти обаче отбелязаха два гола без отговор през първото полувреме, а след почивката вкараха още три, довеждайки резултата до опустошително. 5: 0 е повече от убедителна победа и то дори на чужд терен!

Така "Анжи" заедно с друг руски отбор (казански "Рубин") преодоляха плейофната фаза, а сега играчите му ще се стремят към победа в груповата фаза. ЦСКА и Динамо, уви, не стигнаха там.