Световно първенство по футбол 2014: как се играе мачът между Австралия и Холандия

На 19 юни започна втори кръг в група В на Световната купа. В град Порто Алегре се проведе мач между националните отбори на Холандия и Австралия. Играта се оказа много вълнуваща и красива. Мачът зарадва многобройни фенове не само на стадиона, но и по целия свят. Зрителите видяха няколко красиви топки и повече от един гол.

Avstralia - Niderlandy_

След като Холандия победи Испания с поразителен резултат 5 - 1, мнозина смятаха, че играта с Австралия няма да създаде проблеми с лесното придобиване на три точки за обвиненията на Луис ван Гаал. Играта обаче се оказа много интригуваща.

На 20-ата минута Ариен Робен направи следващия си бърз удар с ниско от центъра на терена, влезе в наказателното поле и прати топката в далечния долен ъгъл. Холандците взеха 1 - 0. Но радостта от националния отбор на Холандия беше краткотрайна. В рамките на минута Тим Кахил изравни със зашеметяващ гол. Австралийският нападател отговори на шарнирно подаване в наказателното поле и стреля в портата. Топката с чудовищна сила удари напречната греда и пресече заветната линия. Този гол ще бъде един от най-красивите голове в турнира. На таблото блесна равен резултат.

След като бе отбелязан гол, австралийците имаха своите шансове да отбележат повече, можем да кажем, че играта беше равностойна. Резултатът обаче не се промени преди почивката.

През второто полувреме публиката отново видя няколко гола. Първите, които се отличиха, бяха австралийците. На 54 минути от бялата точка Миле Единак изведе представителите на зеления континент напред. Австралия поведе с 2 - 1 и това вече беше сензация. Но националният отбор на Холандия има свои звездни изпълнители. И така, Робин ван Перси получи втория гол за 58 минути. Този гол беше вече трети в турнира за Робин и той навакса по този показател с Ариен Робен и Томас Мюлер.

В 68-та минута Мемфис Дюпай изпрати третия гол във вратата на Австралия с удар извън наказателното поле. Холандците излязоха напред. Забележително е, че при предишната голова атака австралийците едва не улучиха сами вратата. Крайният резултат не се промени до последния свирка.

Холандия печели 6 точки след два мача и оглавява класирането в група В на Мондиала. А австралийският национален отбор остава без точки след два мача, въпреки че играта им с Холандия беше много качествена и интересна.