Световно първенство по футбол 2014: какъв беше мачът между Чили и Австралия

На 13 юни (по бразилско време) в град Куяба на стадион Пантанал се проведе вторият мач от първия кръг в група В между националните отбори на Чили и Австралия. Този мач беше един от най-важните за тези национални отбори по отношение на продължаването на борбата за достигане до плейофите.

Световното първенство постепенно набира скорост, националните отбори влизат в игра с всеки мач. Качеството на футбола и неговата интензивност може да зарадват неутралните фенове. Това са емоциите, които предизвика мачът между Чили и Австралия.

В първите 15 минути от играта чилийците смачкаха австралийците. До 14-ата минута на мача южноамериканците вкараха два гола срещу австралийския национален отбор. Дебютната топка за чилийците в турнира бе отбелязана от нападателя на Барселона Алексис Санчес, а две минути по-късно той направи асистенция. Валдивия прати топката под гредата с отличен удар от линията. 2 - 0 и Чили ликува.

След головете чилийците продължиха да контролират уверено топката, но след един от най-добрите сервиси Тим Кахил изигра една топка с глава. Това се случи 35 минути през първото полувреме. Трябва да се признае, че целта на австралийците беше не само маловажна, но дори нямаше предпоставки за целта на чилийския национален отбор.

Втората половина на мача се проведе в борба. Австралия усети, че може да спаси мача. Това определи дейността на австралийците. Въпреки това не беше възможно да се уцели портата на южноамериканците, а напротив, заместникът Жан Босежур, вече в определеното време, определи крайния резултат с удар в далечния ъгъл на портата. Чили печели с 3 - 1 и се сравнява с Холандия по точки след първия кръг.

Следващата игра между чилийците и Испания ще направи огромна разлика в разпределението на крайните места в група Б.