Как се представя руският отбор на Евро

Съдържание:

Финалната част от европейското първенство през 2012 г. ще се проведе в Украйна и Полша от 8 юни до 1 юли. Шестнадесет отбора ще се състезават за първото място, сред тях и руският национален отбор. Руският отбор спечели правото да играе във финалната част на европейското първенство в тежки мачове от квалификационния турнир.

Как се представя руският отбор на Евро 2012

Инструкции

Етап 1

Квалификационният кръг започна с равенство, което се проведе във Варшава на 7 февруари 2010 г. Петдесет и един отбора, които се бориха за 14 подавания (два веднага отидоха за Полша и Украйна) бяха разделени на шест коша. Пет имаха 9 отбора, един имаше шест. Русия влезе в група В заедно с отбори от Ирландия, Армения, Словакия, Македония и Андора.

Стъпка 2

Първият мач от квалификационния кръг руският национален отбор изигра на 3 септември 2010 г. срещу отбора на Андора и ги победи с резултат 2 - 0. Павел Погребняк вкара голове, един от тях от дузпа.

Стъпка 3

На 7 септември 2010 г. Русия игра със словашкия отбор на стадион "Локомотив" в Москва. Въпреки факта, че руският отбор прекара двете полувремена в атака, мачът ще завърши с жалко поражение с резултат 1 - 0. Единственият гол в тази игра бе отбелязан от словашкия нападател Мирослав Стох.

Стъпка 4

На 8 октомври 2010 г. в Дъблин руският национален отбор се срещна с ирландския отбор и ги победи с резултат 3 - 2. Головете в руския футболен отбор вкараха Александър Кержаков, Алан Дзагоев и Роман Широков.

Стъпка 5

На 12 октомври 2010 г. в Скопие се проведе двубой с македонския национален отбор. Играта беше трудна, руският национален отбор успя да спечели с резултат 1 - 0. Единственото попадение вкара Александър Кержаков.

Стъпка 6

На 26 март 2011 г. руският национален отбор в Ереван игра с арменския отбор. И двата отбора имаха шансове за успех, но мачът завърши наравно с резултат 0 - 0.

Стъпка 7

На 4 юни 2011 г., реванш играта се проведе в Санкт Петербург, руският национален отбор успя да победи арменския отбор с резултат 3 - 1. И трите гола на руския отбор вкара Роман Павлюченко.

Стъпка 8

На 2 септември 2011 г. в Москва руският национален отбор се срещна с македонския отбор. Мачът завърши с минимално предимство на руснаците: 1 - 0. Голът вкара Игор Семшов.

Стъпка 9

На 6 септември 2011 г. в Москва се състоя втората среща с ирландския национален отбор. Играта беше трудна и завърши наравно.

Стъпка 10

На 7 октомври 2011 г. в Жилина руският национален отбор изигра реванш срещу словашкия национален отбор и го спечели с резултат 1 - 0. Единственият гол вкара Алан Дзагоев.

Стъпка 11

Последният мач от квалификационния кръг руският национален отбор изигра на 11 октомври 2011 г. срещу отбора на Андора и го победи с резултат 6 - 0. Алан Дзагоев вкара два гола, Сергей Игнашевич, Роман Павлюченко, Денис Глушаков, Динияр Билялетдинов вкара по един. Благодарение на спечелените точки руският национален отбор зае първо място в своята група и стигна до финала на Европейското първенство през 2012 г. без плейофи.

Стъпка 12

Според резултатите от тегленето руският национален отбор попадна в група А заедно с отборите на Полша, Гърция и Чехия. Първият мач от груповата фаза руският отбор ще играе на 8 юни срещу отбора на Чехия, а на 12 юни ще играе срещу полския национален отбор. Руският отбор ще играе срещу гръцкия национален отбор на 16 юни. В края на трите мача ще стане ясно дали руснаците ще могат да стигнат до четвъртфиналите.