Световно първенство по футбол: резултатите от шестия игрален ден

На 17 юни на футболните игрища на Бразилия се проведоха още три мача от Мондиала. Последни в битката се включиха отборите на Русия и Южна Корея. Програмата на деня включваше и други срещи: Белгия - Алжир и Бразилия - Мексико.

Shestoy_deny_

Първият мач от шестия игрален ден на Световното първенство по футбол в Бразилия се проведе на стадион Минейрао в град Бело Оризонти. На терена излязоха съперниците на руския национален отбор - Белгия и Алжир. Играта се оказа интересна и вълнуваща, имаше интрига в мача. След първото полувреме африканците имаха минимално предимство в резултата. Те спечелиха с 1 - 0. След почивката белгийските звезди показаха класа. Белгийският национален отбор не само изравни резултата, но и спечели волева победа с 2 - 1.

Бразилците и мексиканците на стадион Кастелан във Форталеза откриха програмата от втория кръг на световното първенство със своя мач. Истинският герой на срещата беше вратарят на мексиканския национален отбор Гилермо Очоа, който успя да запази вратата на своя отбор непокътната. Ochoa направи няколко невероятни спасявания, които разделиха отборите. Крайният резултат 0 - 0 не е свидетелство за скучна игра. Желанието да покажем страхотен футбол и за двата отбора беше съвсем ясно.

За руските фенове основното събитие от началото на шампионата беше дебютът на руския национален отбор на световното първенство. Неотстъпчивите корейци станаха съперници. В сравнение с останалите игри за деня, играта се оказа скучна и явно се различава от другите игри за деня по отношение на класа за по-лошо. В допълнение, първата фатална грешка на вратаря беше допусната на шампионата. За съжаление това беше Игор Акинфеев, който пусна топката от ръцете си след далечен удар. Руснаците обаче успяха да се съберат и изравниха резултата. Отличава се от Александър Кержаков, който влезе като резерва. Крайните числа на таблото са 1 - 1, което не може да задоволи нито Русия, нито Южна Корея.