Световно първенство по футбол: резултатите от осмия игрален ден

Най-очакваната среща от осмия игрален ден на Мондиала в Бразилия беше мачът между националните отбори на Уругвай и Англия. В допълнение към тези изключителни отбори, националните отбори на Колумбия, Кот д'Ивоар, Япония и Гърция навлязоха на терена на стадиона в Бразилия на 19 юни.

Световно първенство 2014 по футбол: резултатите от осмия игрален ден

Първият мач за деня се проведе в столицата на Бразилия. Лидерите на група С, националните отбори на Колумбия и Кот д'Ивоар, взеха участие в мача. Първото полувреме беше без гол. На арената имаше напрежение, кръстено на великия нападател Гаринчи. Впечатлението беше, че играчите имат тежести на краката си - развитието на събитията беше неприбързано. Второто полувреме зарадва зрителя с голове. Първо колумбийците вкараха два пъти, след което южноамериканските зрители се успокоиха и очакваха прост финал на срещата. Жервиньо обаче успя да си върне един гол. В останалите 15 минути африканските играчи се опитаха да отбележат повече, но това не се случи. Националният отбор на Колумбия вкара още три точки и еднолично поведе квартет С на световното първенство.

Срещата между Уругвай и Англия беше в центъра на мачовете от 19 юни. И двата отбора загубиха началните си мачове в турнира, така че мачът от втория кръг в група D беше от голямо значение. Героят на срещата беше Луис Суарес, който вкара два гола срещу предците на футбола. Анти-героят е Уейн Рууни, който, въпреки че вкара един гол, пропусна още два страхотни шанса да хване южноамериканския гол. Отначало уругвайците поведоха, но след това Англия се бореше да си върне. В последните десет минути обаче Суарес вкара дубъл и донесе окончателната победа на Уругвай с резултат 2 - 1. Сега южноамериканците настигнаха националните отбори на Италия и Коста Рика, но последните имат игра един с друг в резерв. Ситуацията в група D е още по-объркваща.

Последният мач за деня беше играта в Натал между Япония и Гърция. Този мач се превърна в най-скучния в осмия игрален ден. Крайният резултат 0 - 0 отразява основното съдържание на срещата. Нямаше много опасни моменти, но японците все пак бяха по-близо до победата. Тези отбори представляват група С на Световната купа. Сега, след два кръга, таблицата в този квартет се оглавява от колумбийците с шест точки, ивуарийците имат три точки, а японците и гърците имат по една точка. Отборите ще трябва да изиграят още един мач в групата.