Русия - Южна Корея: това, което публиката видя в Куяба

За много фенове на руския футбол световното първенство наистина започна едва на 17 юни, когато руският национален отбор излезе на терена в бразилския град Куяба, за да изиграе първия си мач срещу Южна Корея. Това беше финалната игра от първия кръг в N.

Россия - Корея_

За руските фенове на футбола играта се оказа много нервна и напрегната, а неутралните фенове бяха откровено отегчени на трибуните. Мачът започна много бавно. Може би горещината, която цареше на корта, попречи на играчите да покажат пълния си атакуващ потенциал. Не можете обаче да обвинявате всичко за времето.

След първите мачове във всички групи на Мондиала може да се заключи, че отборите са разделени на много сръчни, способни и слаби. За неутралния зрител е трудно да каже коя група да класифицира Русия и Южна Корея. Струва си да се спомене обаче, че зрителите на трибуните и по телевизиите очакваха повече. Играта не беше истински футболен празник и тържество. Имаше стриктна работа на терена, играчите дадоха всичките си сили, но и двата отбора не успяха да създадат през първото полувреме. Редки далечни удари, центриране от сета не донесоха желания резултат нито на единия, нито на другия. В резултат на почивката на таблото изгориха тъжни нули.

След почивката темпото не се увеличи. Първият опасен удар по целта беше нанесен от руснаците. Вратарят на Южна Корея парира топката, след като беше изритан извън наказателното поле. Корейците отговориха с натура. Игор Акинфеев се бореше да удря топките след мощни далечни удари. Изглежда, че нищо не е предвещавало неприятностите на руския национален отбор, но на 68-ата минута Ли Кюнг Хо нанася пореден далечен удар, а вратарят на руския национален отбор прави чудовищна грешка. Топката се изплъзва от ръцете на Акинфеев и коварно пресича голлинията. Корейците взеха 1 - 0.

Руският национален отбор се активизира след допуснатия гол. Руснаците започнаха да атакуват с голямо желание. Възможно е смяните след 60 минути да са изиграли важна роля в мача. На терена се появиха Дзагоев и Кержаков. Именно те трябваше да поемат бремето на лидерството в атакуващите импулси на руския отбор. За щастие замените са работили.

На 74 минути Кержаков сравнява резултата, след като удря Дзагоев и суматохата на вратаря. 1 - 1 - Руските фенове се чувстват по-добре. Едва след това публиката видя истинското желание на руснаците да вървят напред. Те обаче не успяха да отбележат още един гол. Трябва да се признае, че при атаките на руснаците липсваше интелигентност, креативност и умения.

Крайният резултат от срещата - 1 - 1. Това равенство стана третото в турнира. Русия и Южна Корея печелят по една точка и са изравнени за 2-ро и 3-то място в група H, отстъпвайки лидерството на белгийския национален отбор.