Как се представи Коста Рика на Световното първенство по футбол

Националният отбор на Коста Рика преди началото на Световното първенство бе смятан за един от най-слабите сред отборите, участвали в шампионата. Играта на централноамериканците обаче опроверга много сделки със залагания и мнението на експерти.

Как се представи Коста Рика на Световното първенство по футбол 2014

След равенството постави Коста Рика в една група с Италия, Англия и Уругвай, мнозина смятаха, че костариканците няма да играят повече от три мача в световното първенство. Това обаче се случи по различен начин.

В първия мач костариканците победиха Уругвай с 3: 1. Този резултат смая футболната общност. Вярно е, че мнозина смятат, че това не е модел, а случайност.

Във втората игра от груповата фаза костариканците не допуснаха италианците на терена. Четирикратните световни шампиони изглеждаха откровено слаби и безпомощни, а крайният резултат от мача (1 - 0 в полза на Коста Рика) накара костариканците да говорят за основното откриване на шампионата. След две победи над Уругвай и Англия, играчите на Коста Рика вече имаха най-добрия шанс да се измъкнат от смъртната група.

Коста Рика изигра финалната среща в квартет D срещу Англия. Сега британците не можаха да отбележат нищо на брилянтния Навас. Крайният резултат от срещата 0 - 0 постави Коста Рика на първо място в групата на смъртта на Световното първенство по футбол.

В 1/8-финалната среща Коста Рика се срещна с Гърция. Основното и продълженията на мача завършиха наравно 1 - 1. Освен това гърците трябваше да си възстановят. Това се случи едва в последните минути на срещата. При дузпите играчите на Коста Рика бяха най-късметлии. Този екип продължи напред.

На четвъртфиналите костариканците не отстъпиха нищо в редовно и продължения от холандските играчи. Играта отново завърши с поредица от дузпи, в които европейците бяха по-успешни.

Футболистите на Коста Рика напуснаха турнира след четвъртфиналите. Нещо повече, заслужава да се отбележи, че този отбор не загуби нито един мач в редовно и допълнително време на световното първенство. Този резултат е триумфален за Коста Рика. Всички футболисти, треньорски щаб и членове на отбора сега са истинските спортни герои на Коста Рика.