Световно първенство по футбол 2014: как беше играта Коста Рика - Англия

На 24 юни в група D на Световното първенство по футбол в Бразилия се проведе мач между националните отбори на Коста Рика и Англия. Европейците вече си бяха осигурили пътуване за дома след груповата фаза, а костариканците се подготвяха за плейофите.

Предците на футбола не са имали друг избор, освен поне по някакъв начин да зарадват феновете си с първата и единствена победа в турнира. Британците обаче не изглеждаха толкова готини, колкото мнозина очакваха преди началото на Мондиала.

Първото полувреме беше оскъдно с остри атаки и голови шансове. Сред опасните ситуации, възникнали пред портите на двата отбора, могат да се разграничат само два епизода. Първо, на 23-ата минута играч на Коста Рика на име Борхес изпълни умен свободен удар. Топката попадна в напречната греда на британската врата. След това европейците можеха да вкарат от стандарта. Стъридж обаче от първостепенна позиция след ъглов удар пропусна целта след отстъпка от един от партньорите си.

Първото полувреме завърши с равенство без голове 0 - 0.

През втората половина на срещата британците изглеждаха малко по-активни, но това не им помогна да постигнат единствената си победа в шампионата. Сред опасните атаки си струва да си припомним момента със Стъридж на 65 минути. Партньори изведоха англичаните напред до целта, но опасният момент с гол не свърши - Стъридж стреля покрай вратаря и вратата отблизо.

Крайният резултат от срещата 0 - 0 ясно отразява каква беше играта. Вероятно феновете на британците дори в този мач не са получили удовлетворение за двете предишни поражения на своя отбор. И цяла Коста Рика празнува безпрецедентен успех. Екипът на Централна Америка излиза със седем точки на първо място в смъртната група. Сега костариканците трябва да изчакат своя съперник в 1/8-финалите на Мондиала.