Световно първенство по футбол: как премина мачът Южна Корея - Алжир

На 22 юни в квартет N, като част от втория кръг на световното първенство по футбол в Бразилия, съперниците на руския национален отбор в групата се срещнаха. Националните отбори на Южна Корея и Алжир излязоха на терена на стадиона в Порто Алегре.

Световно първенство по футбол 2014 по футбол: как премина мачът Южна Корея - Алжир

Малцина от футболните експерти биха могли да си представят подобно развитие на мача. Тази игра донесе много положителни емоции на неутрален фен, както и на любител на руския футбол.

През първото полувреме зрителите видяха удивителния алжирски отбор и отвратителния отбор на Южна Корея. Имаше усещането, че африканският отбор превъзхожда няколко пъти своите съперници по отношение на нивото на организация на играта. На 26-ата минута на срещата, след проверен пас от дълбочината на полето, алжирецът Ислам Слимани проби до целта на корейците и откри резултата в мача. За Алжир това събитие беше вече второ в турнира, което само по себе си е празник за африканците. В първия мач с Белгия отборът на Алжир откри резултата.

Няколко минути по-късно, след ъглов удар, африканците удвоиха аванса си. На 28-ата минута Рафик Халиш се разписа. Африканският отбор поведе с 2 - 0.

Трябва да се отбележи, че корейците направиха много грешки през първото полувреме. Азиатците изобщо не държаха топката, имаше неточни подавания в половината им терен. Всичко това водеше още в първите 45 минути и до третия допуснат гол. Абделмумен Джабу след 38 минути отново разстройва азиатците. До края на полувремето корейците са победени. Те са депресирани и съкрушени. Зрителите виждат съвсем различна Корея, с която са свикнали, а алжирският екип се оказа необичайно силен.

Първото полувреме завърши с резултат 3 - 0 в полза на африканците.

Корейците влязоха във втората половина на срещата със съвсем различен отбор. Имаше чувството, че отборите са сменили ролите си - сега африканските играчи не можеха да преминат по същество центъра на терена, а корейците натискаха вратата на съперника. Резултатът беше гол на корейците в 50-ата минута. Song Heung Min се отличи.

Този успех вдъхнови азиатците. Те имаха още няколко шанса за гол, но успяха да пропуснат контраатака, в която алжирците отново се отличиха. На 62 минути Ясин Брахими, след поредица от кратки, точни подавания извън наказателното поле, праща топката във вратите на южнокорейския национален отбор, възстановявайки разликата до три гола. 4 - 1 - такива числа ще светнат на таблото на стадиона. Но това не бяха всички цели в играта.

Корейците отново вкараха. На 72 минути Гу Джа Чол отново намалява разликата между съперниците. 4 - 2 пред Алжир. В останалото време корейците се опитаха да вкарат повече, създадоха опасни моменти пред портите на африканците, но мачът завърши с предимство на Алжир с две попадения.

Крайният резултат от срещата е 4 - 2 в полза на Алжир. В същото време трябва да се спомене, че всички отбори от група Н запазват шансовете си да продължат борбата в плейофната фаза на турнира.