Световно първенство по футбол 2014: как националният отбор на Аржентина стартира турнира

На 15 юни на световното първенство в Бразилия националният отбор на Аржентина влезе в битката. На известния стадион "Маракана" в Рио де Жанейро южноамериканците в първия мач от група F се срещнаха с дебютантите от световното първенство на националния отбор на Босна и Херцеговина.

Играта започна с атакуващите импулси на аржентинците, които вече изградиха бърза топка на 3-ата минута. Меси подаде от левия фланг в босненското наказателно поле, където Сеад Колашинац си вкара автогол. Топката от крака на играча на босненците отстъпи във вратата. 1 - 0 Аржентина излезе напред.

След отбелязаното попадение изглеждаше, че звездният отбор на южноамериканците напълно ще „смачка“противника. В действителност обаче това не се случи. Босненците спокойно държаха защитата, не забравяйки за острите атаки. Трябва да се каже, че самите босненци имаха възможности пред чуждите врати, но на дебютантите липсваше доста.

Второто полувреме беше време, когато Агрентините държаха защитата. Босна и Херцеговина се завтече напред, за да се възстанови и създаде опасни моменти. Понякога се създаваше впечатлението, че босненците доминират над аржентинците. В това няма нищо странно, тъй като отборът на Босна има талантливи и качествени играчи.

Наближаващият импулс на босненците повали Меси, който в 65-ата минута стреля много точно към вратата. Топката рикошира от гредата във вратата. Аржентина излиза напред с 2 - 0.

След това босненците продължиха своите атаки. В резултат на 85-ата минута Ведад Ибишевич след проникващ пас в наказателното поле прибра един гол - 2 -1.

Последните минути бяха много изнервени, но Аржентина издържа и получи първите три точки в груповата фаза, но играта на южноамериканците остави редица въпроси относно фаворизирането на последния на световното първенство. Босненците се показаха като достоен безкомпромисен отбор, готов да се бие с всеки съперник.