Световно първенство по футбол 2014: как Аржентина изигра втория мач на световното в Бразилия

Бразилският град Бело Оризонти на 21 юни беше домакин на втория мач на аржентинския национален отбор в груповата фаза на Световното първенство по футбол. Съперници на един от фаворитите на Мондиала бяха играчите на иранския национален отбор.

Националният отбор на Иран на Мондиала в Бразилия завърши първата игра със скучно и скучно равенство без голове с националния отбор на Нигерия. Малцина са смятали, че подобно нещо може да се случи в мач с аржентинския национален отбор. До фиксираното време обаче сметката на таблото никога не е била открита.

Националният отбор на Аржентина изигра много мрачен и скучен мач. Въпреки факта, че през първото полувреме южноамериканците имаха над 70% владение на топката, футболистите на Аржентина рядко създаваха реални голови шансове. Трябва да отдадем почит на Иран. Този отбор е в състояние тактически правилно да държи защитата с целия отбор.

Лидерът на Аржентина и неговата основна звезда и надежда Лионел Меси не можа да направи нищо с иранските защитни редици. Дриблирането му често беше неуспешно, с малко заточване на подавания. Целият южноамерикански отбор през първото полувреме просто натрупа защитата на Иран, но това не донесе никакви голови дивиденти.

През второто полувреме се наблюдава същата картина. След 65-ата минута, с нулев резултат, паниката започна да се проявява много ясно в играта на южноамериканците. Изтъкнати футболисти не успяха да атакуват, а понякога иранците можеха да гъделичкат нервите на южноамериканските фенове от стандартите.

Мачът постепенно завърши без равенство без голове, отборите вече бяха изиграли 90 минути, но Лионел Меси спаси Аржентина. Още в уплътненото време той, след като получи топката близо до линията на наказателното поле, нанесе с най-точен дриблиращ удар в далечния ъгъл на вратата на иранците. Вратарят беше безсилен. Този гол на аржентинския капитан позволи на южноамериканците да спечелят трудна, измъчена победа над иранския национален отбор с резултат 1 - 0.

Аржентинците печелят шест точки след два мача и еднолично водят таблицата в група F на Мондиала в Бразилия. Заслужава да се отбележи, че за Меси целта беше вече втора в шампионата, но по този показател той все още отстъпва на много от голмайсторите на шампионата.